Mart 6, 2010

Ran Lojistik, hava ve deniz taşımacılığı şirketi kuruyor

Ran Lojistik Hizmetleri AŞ, yeni kurulacak Ran Deniz ve Hava Taşımacılık Hizmetleri'nin kurucu ortağı olmaya hazırlanıyor. Şirket bu çerçevede ABD’li Emo Trans ile görüşüyor.

Ran Lojistik Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Benli konuyla ilgili olarak, Emo Trans Inc. ile yapılan görüşmelerde ilerleme sağladıklarını ve  Emo Trans'ın Yönetim Kurulu’nun mart sonunda alacağı kararı takiben şirketle iş ortaklığının hayata geçmesini beklediklerini söyledi. Benli yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 
Şirketimiz yönetim kurulunun, 18 Şubat 2010 tarihinde yapmış olduğu toplantıda, yeni kurulacak olan 100 bin lira sermayeli Ran Deniz ve Hava Taşımacılık Hizmetleri Anonim Şirketi unvanlı şirkete 510 hisse karşılığı 51 bin TL ile kurucu ortak olarak iştirak etme kararı alındı ve söz konusu işlemlerin takibi için, Ran Lojistik Hizmetleri AŞ’yi temsilen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Görer görevlendirilerek temsilci sıfatıyla atandı.

Karayolu taşımacılığında iddialı olan ve bu alanda global partnerlarla uluslararası network ağını oluşturan Ran Lojistik Hizmetleri, ABD’li firmayla ortalık gerçekleştirmesi durumunda 80 ülkede faaliyet gösterecek.Ran Lojistik olarak, hava ve deniz taşımacılığı alanında faaliyet göstermek üzere kuracağımız yeni bir iştirakimiz ile hava ve deniz taşımacılık alanındaki etkinliğimizi arttırmayı ve uluslararası karayolu taşımacılığındakine benzer yapılanma içine girmeyi hedefliyoruz.

 
Deniz ve hava taşımacılığı Ran Lojistik cirosunun yüzde 1.5’ini oluşturuyor. yüzde 5’in altındaki ciro katkısı bulunan taşıma yollarımızı başka bir şirket altında büyütmeyi hedefliyoruz.
Biz sektörün daha üzerinde büyüyeceğimizi düşünüyoruz. Lojistik sektöründe 2-3 sene içerisinde ilk üçe girmeyi planlıyoruz.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir