Haziran 23, 2010

Renault'dan trafik güvenliği için yeni bir kampanya

Son sekiz yıldır “Sokakta İlk Adımlar” projesiyle 500 bin öğrenciye yol güvenliği eğitimi veren Renault, şimdi de bu eğitimi sokağa taşıyacak bir kampanyaya imza atıyor. Bu kampanyayla, büyükler çocuklara kurallara uyan bireyler olacaklarına söz veriyor ve bu sözlerini bir fotoğrafla belgeliyor.

Kampanya 7 Eylül 2010 tarihine kadar sürecek. Bu sürenin sonunda büyüklerinden en çok söz ve en çok izleyici desteği alan çocuklar çeşitli ödüller kazanacak. Bu ödüller; iPod Touch, Nintendo Wii, iPod Nano ve Sony PlayStation 3 olacak.

Çocuklar yarışmaya nasıl katılacak?

Çocuklar önce www.herkesicinguvenlik.com web sitesine giriyor ve kayıt oluyor. Ardından siteden seçtiği bir “Söz Veriyorum” sloganından çıkış alıyor ya da kendi bir slogan üretiyor. Çevresinde hangi büyüğünden söz almak istiyorsa, onunla ve sloganıyla birlikte fotoğraf çektiriyor, bu fotoğrafı da sisteme yüklüyor. Sonra da çevresindeki herkesi haberdar ediyor, bu güvenlik eyleminin içine katıyor. Ne kadar çok söz alır, fotoğraf yüklerse ve ne kadar çok kişi onu desteklerse, birbirinden güzel ve değerli armağanlara o kadar yaklaşıyor. Ödül alamayanlar da büyüklerinden söz alarak, yol güvenliğine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Hangi konularda söz veriyorlar?

Peki büyükler çocuklara hangi sözleri verecek. İşte bazı sözler: “Taşıt kullanırken emniyet kemeri takacağıma, asla kırmızı ışıkta geçmeyeceğime, alkollüyken araba kullanmayacağıma, araba kullanırken telefonla konuşmayacağıma, arabada çocukları arka koltukta oturtacağıma, yaya ve okul geçitlerinde hızımı azaltacağıma, emniyet şeridinde araç sürmeyeceğime, tehlikeli şerit değiştirmeyeceğime, yakın takip yapmayacağıma söz veriyorum!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir