Ekim 7, 2010

Şahin Nakliyat'ın filosunda sadece DAF'a yer var

Kurulduğu günden bu yana filosunu DAF çekiciler ile genişleten Gaziantepli Şahin Nakliyat, 268’nci DAF aracını teslim aldı. Firmaya 15 adet DAF XF 105.460 Euro 5 Medium Deck çekici teslim edilmesinin yanında, 2011 Ocak ayına ise yine 15 adet DAF çekici siparişi verildi.

6 Ekim 2010 tarihinde,Tırsan tesislerinde düzenlenen teslimat töreninde bir konuşma yapan Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Şahin Nakliyat’ın tercihini her zaman DAF’tan yana kullandığını vurgulayarak; “Diğer markaların hepsi baskı yapıyor 1 tane de olsa bizden alın diye ama Şahin Nakliyat her zaman tercihini DAF’tan yana kullanıyor. Şahin Nakliyat’ın sahibi Ahmet Bey’le yıllardır süren bir dostluğumuz var. Ancak dostluğun arkasını dolduramazsanız bu satışlar gerçekleşmezdi.Ticari işbirliğini devam ettirmek için dostluğun yanında; sorun çözebilmek ve müşteriye rekabette avantaj sağlamak gerekir ” dedi.

Şahin Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Taner ise, neden DAF araçları tercih ettiklerini şöyle açıkladı: “Uluslararası nakliye firmaları arasında en büyük DAF çekici filosuna sahip firmalardan biriyiz. 15 yıldır DAF çekicileri tercih ediyorum, çünkü benim için ideal motor çok önemli. DAF’ın motor ömrü tercihimi DAF’tan yana kullanmamın en önemli nedenidir. Aynı zamanda satış sonrası servis hizmetlerinden çok memnunum. İkinci el değeri en yüksek araç. Şu an filomuzda 80 adet DAF bulunuyor. Yılbaşında teslim alacağımız 15 adet DAF’la filomuzdaki araç sayısı 95’e çıkacak”

DAF Avrupa’da yüzde 21,3’lük pazar payıyla önde

Konuşmasını Avrupa Otomotiv Sanayicileri Derneği’nin (ACEA) 2010’un ilk 6 ayını içeren araştırma sonuçlarıyla sürdüren Çetin Nuhoğlu; “DAF Avrupa’da 2000 yılında yüzde 6 pazar payı ile sondan ikinci sıradaydı. DAF’ın Amerika merkezli PACCAR Grubu tarafından satın alınmasıyla birlikte DAF büyük bir çıkış yakaladı. 2006 yılından itibaren Euro 5 araçları üreterek pazar payında büyük bir çıkış yaptı. DAF 2009 yılında ve 2010’un ilk 6 ayında pazar lideri oldu ve pazar payı yüzde 21,3’e yükseldi” diye konuştu.”

Nuhoğlu: “UND-Deniz'e hissedar değilim ve olmayacağım”

Nuhoğlu, özmal gemi almak için harekete geçen UND Deniz'in 50 milyon Euro’luk bu yatırım için ortak alımına ve hisse satışına başlamasıyla ilgili kendisine yöneltilen hissesi olup olmadığı sorusunu şöyle yanıtladı: “UND-Deniz hissesi almadım. Prensip olarak da almam. Bir dönemde etik olarak hem nakliyeci hem de gemi sahibi olmak bazı uygulamalarla çeliştiği için, 2000 yılında hissemi sattım ve ayrıldım. Şeffaflık, hesap verilebilirlik ve oyunlar oynanmaması adına yönetimde olacağım ama hissedar olmayacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir