Ağustos 12, 2008

Temsa'nın yeni Kaptan Şoförleri seçildi

Temsa Global AŞ’nin  “Ayın Kaptan Şoförü” etkinliğinde, Mayıs 2008 Kaptan Şoförü Varan Turizm’den Mehmet Torun ve Haziran 2008 Kaptan Şoförü Metro Turizm’den Zeki Karadeniz oldu. Kaptan Şoförlere ödülleri, 5 Ağustos 2008’de Temsa Global Esenler Otogar Ofisi’nde gerçekleştirilen bir törenle takdim edildi.

20 yıldır yolcu taşımacılığı yapan Mehmet Torun, kendisine “Ayın Kaptan Şoförü” unvanını kazandıran olayı şöyle anlatıyor: “4-5 yıl önce seyir halindeyken bir yolcu kalp krizi geçirdi. Ben de aracı sağa çekerek ilk müdahalede bulundum ve ambulansı aradım. Ambulans gelene kadar doktorla telefondan konuşmaya ve müdahaleye devam ettim. Hastayı ambulansa teslim ettikten sonra da hastanın durumuyla ilgili bilgileri almayı sürdürdüm.” Mehmet Torun başına geçen bir başka olayı ise şöyle anlatıyor: “Karşıdan gelen bir kamyon benim şeridime geçince, otobüsü benzin istasyonuna sürerek yolcularımı kurtardım.”

1989 yılından bu yana kaptan şoförlük yaptığını belirten Haziran Ayı Kaptan Şoförü Zeki Karadeniz’in hikayesi ise şöyle: “Zonguldak’tan Trabzon’a seyir halindeyken bir polis memuru beni aradı. Bir kız ve bir erkek ismi vererek, o şahısların aracımda olup olmadıklarını sordu. Bu kişiler yolcu listemizdeydi. Polis bana bu iki gencin evlenmek üzere kaçtığını ve onları en yakın karakola teslim etmem gerektiğini söyledi. Ben de genç kızın yaşını öğrendim ve polise genç kızın 18 yaşını doldurmuş olduğunu ilettim. Bunun üzerine polis gençlerin peşini bıraktı. Genç kızın babası polise, kızının yaşının küçük olduğunu bildirmiş. Ben sonra gençleri Trabzon’a götürdüm. Gençler bana çok teşekkür etti. Aileler durumu düzelttikten sonra gençlerin düğününe beni de davet ettiler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir