Haziran 4, 2007

Tırsan 30. yılında DAF ile 14 ili geziyor

Tırsan 30. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği roadshow aktivitesi için 31 Mayıs’ta tırlarını uğurladı. Tırsan AŞ  Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu 14 ilin gezileceği ve 4500 km yolun katedileceği yolculuk boyunca 2000 test sürüşü yapmayı ve 3000’den fazla müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Yaptığı konuşmasında Nuhoğlu; ”Bizim için en önemli parametre müşteri memnuniyetidir. Eğer bizden araç alanlar aracın alınmasından sonraki aşamalarda da memnun kalıyorlarsa herşey yolunda demektir. Bizim başarımızın sırrı da buradadır. Müşteri memnuniyetine önem vermeyen hiçbir kurumun ayakta kalamayacağını düşünüyorum. Rekabet ortamında bunun önemi yadsınamaz derecede büyüktür.” dedi.

Samandıra ve Hadımköy tesislerinin satış sonrası hizmetler kapsamındaki önemine de değinen ve Türkiye genelinde 22 adet satış sonrası noktaları olduğunu belirten Nuhoğlu” Ağır ticari vasıtada 18 tonun üzerinde yaklaşık % 35’lik bir düşüş var. 2007’nin ilk 4 ayında bu düşüşün yaşanmasına rağmen DAF Tırsan pazar payını arttırdı. 1200 adet araç üretimi hedefini yakalayacağımızı düşünüyorum.”  şeklinde konuştu. DAF şirketi ile uyum içinde olan çalışmalarından bahsederken DAF’ın dünyanın hiçbir yerinde yapmadığı uygulamayı kendileri ile yaptığını, adını bir Türk şirketine vererek şirket adının DAF Tırsan olduğunu ve 1994 yılından beri olan çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Törene katılan DAF Trucks N.V. Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kerry Mcdonagh, Avrupa pazarı ve dünya pazarında gittikçe büyüdüklerini, satışların 2006 yılında bir önceki seneye göre %25 arttığını belirtirken Türkiye ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında;
“Türkiye bir otomotiv üretim merkezi olarak gittikçe daha fazla öne çıkıyor. Buna paralel olarak da Türkiye’deki yan sanayi çok ciddi bir şekilde gelişiyor ve dünya kalitesinde olduğunu ispatlıyor. Göreceli olarak düşük maliyet yapısı ve iyi eğitimli iş gücü çok başarılı sonuçlar veriyor.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir