Temmuz 4, 2008

Türkiye CEVA'nın 'bölge üssü'

CEVA, Yunanistan, Bulgaristan ve Makedonya’dan oluşan Balkanlar Bölgesi’nin sorumluluğunu CEVA Lojistik Türkiye Genel Müdürü Aslan Uzun’a verdi. Bölgedeki CEVA organizasyonları bundan böyle Türkiye’den yönetilecek.  Yeni gelişmelerle birlikte CEVA Lojistik’in 2008 yılı ciro hedefi de %50 artışla 200 milyon dolara yükseldi.

Aslan Uzun yeni göreviyle birlikte, yaklaşık 1.800 kişilik bir ekibin de sorumluluğunu üstlendi. Uzun’un sorumluluğundaki bölgede depo büyüklüğü 173 bin metrekareden 220 bin metrekareye çıktı. Aslan Uzun, Balkanlar ve Yunanistan’ı İstanbul’daki yeni merkezden yönetecek.  Uzun, “Üstün teknolojimiz sayesinde müşterilerimizin lojistik ihtiyaçlarına kalıpların ötesinde, yaratıcı çözümler ile cevap veriyoruz. Müşterilerimiz için en uygun çözümleri üretebilme yetimiz, bizi en lokal uluslararası şirket yapıyor. Türkiye’de elde ettiğimiz bu büyük başarı nedeniyle Yunanistan ve yeni yapılanan Bulgaristan-Makedonya bölgelerinin sorumluluğu da bize verildi. Böylece hizmet verdiğimiz toplam müşteri sayısı 164’e yükseldi. Bizim için gerçek birer iş ortağı olan müşterilerimizin güveni ve desteği ile büyümeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Petrol fiyatlarındaki artışların olumsuz üzerine de görüşlerini bildiren Uzun, konuyla ilgli olarak şunları söyledi: “Akaryakıt gideri, uluslar arası taşımacılık sektörünün bugünkü koşullarda toplam maliyetlerinin yaklaşık %30-45’ını oluşturuyor. Son bir yılda meydana gelen akaryakıt fiyat artışı ise %50 düzeyinde bulunuyor. Sadece yılbaşından bu yana artış %35 oldu. Ayda 25-30 bin araç haraket ettiren, günde 5 bin noktaya ulaşan bir lojistik firması olarak, bu değişimi sürekli yeni ürün, sinerjiler ve sunduğumuz hizmet kalitesini arttırarak telafi ediyor, tedarik zinciri maliyetlerini optimize ediyoruz. Başarımızda burada.”

2006 yılında uluslararası yatırım grubu Apollo Management tarafından yaklaşık 2.2 milyar dolar bedelle TNT Lojistik ve ardından 2007 yılında 2.0 milyar dolar bedelle EGL freight forwarding şirketlerinin satın alınması ile faaliyetlerine yeni uluslararası markası ile devam eden CEVA Lojistik, dünyanın 100 ülkesinde, 1.000 ofisi,  54 bin çalışanı, 8.5 milyon metrekareden fazla depo alanı ile tedarik zinciri çözümleri sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir