Mayıs 12, 2012

“Türkiye elektrikli hafif ticari araçların üretim merkezi olacak”

Enerji verimliliği alanındaki yatırımlarında ana hedef olarak ulaşımın elektriklendirilmesini belirleyen BD Otomotiv bugüne kadar İtalya’da gerçekleştirdiği elektrikli araç üretimini Türkiye’ye taşıdı.

3 yılı aşkın süredir elektrikli araçlar üzerine faaliyetlerini sürdüren BD Otomotiv, Türkiye’deki tesisinde de seri üretime başladı. Dizel yakıtlı araçları, %100 elektrikliye dönüştüren BD Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner üretime başlamalarıyla ilgili olarak: “Önemli bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Hedefimiz Türkiye’yi elektrikli hafif ticari araç üretiminde önemli bir merkez haline getirmek” dedi.

BD Otomotiv, 2,5m3 ile 17m3 arasında farklı hacimlere sahip Fiorino, Scudo, Ducato, Kangoo ve Trafic modellerinin koltuklu ve kargo versiyonlarını elektrikliye dönüştürerek satışa sunuyor. Söz konusu araçlar 110 ile 200 km arasında değişen menzillere sahipler.

İlk olarak Türkiye’de özel ve kamu kurumlarına hizmet vermeye başlayan BD Otomotiv, müşterilerinin araç parklarına ve İstanbul genelinde alış veriş merkezleri, park alanları gibi ortak alanlara kurduğu hızlı ve normal şarj istasyonları sayesinde, elektrikli araçların günün her saatinde bu noktalardan rahatlıkla şarj edilebilmesini sağlıyor. Üstelik bu hizmeti de müşterilerine ücretsiz olarak sunuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir