Nisan 13, 2007

Ulaşım sorununa en etkili çözüm önerileri Intertraffic Istanbul 2007 konferansı'nda

İstanbul’un  ulaşım sorunu, İntertraffic İstanbul 2007 Fuarı’nda 3 gün boyunca sürecek  uluslararası konuşmacıların da katılacağı konferans kapsamında masaya yatırılacak.

İntertraffic İstanbul 2007 Fuarı’nın ilk gününde ‘Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’da 2010 yılında ulaşım’ konulu panel düzenlenecek. Moderatörlüğünü Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı’nın yaptığı panele İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Rafet Bozdoğan, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, AB Mühendisi Londra Ulaşım Sistemleri Vision Program Müdürü Rana Deniz Ilgaz, Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Meral Tamer konuşmacı olarak katılacak.

Konferansta Avrupa’nın önde gelen şehir ve bölgelerinde interaktif trafik teknolojini ve yerel taşımacılık için politikalar geliştirmeyi amaçlayan kurumu  POLİS  yetkilileri de yer alacak. Avrupa’daki pek çok yerel ve bölgesel organizasyon trafik ve trafikle ilgili konularda POLIS ile birlikte çalışmaktadır. Ulaşım projelerinde en üst seviyede olan Roma ve Barcelona kent ulaşım işletmeciliği hakkında yetkililerce bilgi verilecek olan konferansta Londra ulaşım projeleri ise Rana Ilgaz tarafından sunulacak.

16 Büyükşehir’in ulaşım projelerinin de ele alınacağı Intertraffıc Istanbul 2007 Konferans çerçevesinde Türkiye'yi de ilgilendiren yol güvenliği ve trafik sorunları irdelenip, trafikte karşılaşılan sorunlara çözüm önerileri tartışılacak.

Amsterdam, İstanbul, Pekin ve Kuzey Amerika  olmak üzere dünyada sadece dört merkezde düzenlenen  Uluslararası Trafik, Ulaşım Altyapısı ve park sistemleri fuarı Intertraffic İstanbul 2007 Fuarı, NTSR ve Amsterdam RAI işbirliğiyle İstanbul’da dördüncü kez kapılarını ziyaretçilerine açıyor. 9-11 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenecek fuar, bu yıl 3.500 metrekare ile rekor büyüklüğe ulaşacak.

Bu yıl Trafik Haftası ile eş zamana denk gelen İntertraffic İstanbul 2007 Fuarı, yeni trafik yasası öncesi firmalara kendi ürün ve hizmetlerini Büyükşehir Belediyeleri’ne tanıtmaları bakımından da önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir