Haziran 4, 2008

Yenilenen Lancia Delta Türkiye'de

Delta yenilenen yüzüyle Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Araç, Eylül 2008’deki Türkiye lansmanından önce özel bir ön gösterimle görücüye çıktı. 02 Haziran 2008’de İtalya Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yıldönümü için eş zamanlı olarak Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği ve İstanbul İtalya Konsolosluğu’nda düzenlenen gecede aracın tanıtımı gerçekleştirildi.

İtalya Başkonsolosu Massimo Rustico, Tofaş CEO’su Ali Pandır, Lancia CEO’su Olivier Francois  ve Alfa Romeo-Lancia Türkiye Direktörü Arzu Çolakoğlu’nun hazır bulunduğu özel tanıtım gecesinde, iş, sanat ve moda dünyasının bir çok ünlü ismi ve 2 bin 500 davetli bir araya geldi.  Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği’nde yapılan geceye ise Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, İtalya Büyükelçisi Carlo Marsili ve devletin erkanından önemli isimler katıldı.

Özellikleri
Yeni Delta, 3 farklı koltuk döşemesi, iç kısımda kullanılan 3 renk, 4 tip alaşımlı jantlar, 12 şasi rengi ve 12 farklı b-colore çift renk gövdeden oluşan kombinasyonlara sahip.

Lancia Delta, Türkiye’de 1,4 litre, 120 Bg ve 150 Bg turbojet (her ikisi de benzinli) , her biri Euro 5 standartlarında 165 Bg 2,0 multijet ve 190 Bg1,9 twin turbo multijet motor seçenekleriyle satışa sunulacak. Otomobil,  4,5 m uzunluğa , 1,8 m genişliğe ve 1,5 m yüksekliğe sahip. Deri & Alcantara döşeme koltukların standart olacağı Delta’da arka koltuklar istenilirse ön tarafa kaydırılabilyor. LED ön park ve arka LED stop lambaları Delta’da standart olarak verilecek. Şerit değiştirme ikazı ve otomatik park sistemi gibi ileri güvenlik sistemleri gibi donanımlar da seçenek olarak sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir