Mayıs 24, 2007

Yollarda Yeni Isuzu D-MAX rüzgarı esecek

Pick-up segmentinde uzmanlaşan Anadolu Isuzu, D-Max modelini yeniledi.  Her türlü doğa koşullarında zorlu testleri başarıyla geçen  D-Max’in yeni versiyonu İstanbul Polonezköy’deki Saklıköy Country Club’ta gerçekleştirilen toplantı ile tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Albay, D-Max pick-upların dünyada çok önemli pazarlara hitap ettiğini belirterek, pazardan aldıkları payın giderek arttığını söyledi. Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı ve Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Eser konuşmasında D-Max’le pick-up pazarında liderlik hedefi koyduklarını belirterek, “Isuzu ile 23 yıllık birlikteliğimizden çok mutluyuz. Bu işbirliği Anadolu Isuzu’nun  pazardaki  varlığını güçlendirerek devam ettirecektir. İmzalanan anlaşma ile çok daha sıkı bir işbirliği içerisine girerek hedeflerimizi büyüteceğiz.”dedi.
 
Isuzu Operations Thailand İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ken Takashami de Türkiye pazarının Isuzu için en önemli pazarlarından biri olduğunu belirterek “Yeni D-Max, Türkiye pazarında güçlenen motoru ve yenilikleri ile çok daha rekabetçi olacak” dedi. Anadolu Isuzu Satış Pazarlama Direktörü Fatih Tamay ise, 2006 yılı sonu ve 2007’nin ilk 3 ayında pick-up pazarında lider olduklarını söyledi.

Hazırlanan özel parkurda basın mensupları Isuzu D-Max 4×4 ile test sürüşü yapma fırsatı buldu. Motor teknolojisinde daha çevreci Euro 4 değerine sahip common rail turbo dizel intercooler motora geçildi. Maksimum gücü manuel viteste 100 HP’den 136 HP’ye, otomatik viteste ise 130 HP’den 163 HP’ye çıktı. Fren performansı artırılarak daha emniyetli hale getirldi.

Yeni D-Max’de motor haricinde değişen özelliklerden bazılarını şunlar oluşturuyor:

– Daha da agresifleşen ön farlarda, sınıfında tek olan “projektör tip farlar”  kullanıldı.
– Sis farları yuvarlaklaştı.
– Daha önce düz  olan karakter çizgileri eğim kazanarak araca daha yırtıcı bir görünüm kazandırıldı.
– Ön kaput üzerine turbo havalandırma geldi.
– Çamurluklarda yuvarlak hatlardan  köşeli hatlara geçildi.
– Ön görünümde eğim kazanan karakter çizgileri aracın yan tarafında da tamamlayıcı olarak devam etti.
– Arka sinyal grupları değişti.
– Aracın içinde de  direksiyon simidi değişti, rengi de gri den siyaha döndü.
– Deri kaplı direksiyon simidinde daha koyu renge geçildi.
– Vites topuzu değiştirildi.
– Konsoldaki kaplamalar daha koyu, metal görünümlü yüzeyler ise daha parlak hale getirldi.
– Havalandırma kapakları yuvarlaklaştırıldı.
– Aracın iç trim kaplamasında daha kaliteli malzeme olan Rachel’e geçildi.
– Araçlarda Navigasyon sistemi opsiyonel olarak yer alırken, 3000 cc otomatik vites modelinde Cruise Control da standart olarak yer aldı.
– Dış ortam ısısını ölçen ve yakıt tüketimini de hesaplayan sınıfının tek elektronik aydınlatmalı gösterge paneli kullanıldı.

2005 yılında Avrupa’da satışlarını en çok arttıran distribütör ödülünü alan Anadolu Isuzu’ya, 2006 yılı Avrupa’da en çok D-Max satan distribütör ödülü de Isuzu Operations Thailand İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mr Takashima tarafından AIOS Genel Müdürü Ömer Ablay’a verildi. Bu değişimlerle D-MAX, hem daha güçlü ve görünümüyle de daha yırtıcı bir imaja kavuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir