Eylül 16, 2008

Zurich Sigorta “Trink Hasar” hizmetiyle, kasko sigortalarında yeni bir dönem başlatıyor

İstanbul, 10 Eylül 2008 – Kısa bir süre önce Türkiye pazarında faaliyet göstermeye başlayan uluslararası Zurich Finansal Hizmetler’e bağlı Zurich Sigorta, yeni hizmetiyle  Türk sigorta sektörüne hızlı bir giriş yaptı.

“Trink Hasar” adı verilen kasko uygulamasında Zurich Sigorta, kasko müşterilerine standart süreçlerin dışında hayatlarını kolaylaştıracak alternatif çözümler öneriyor. Uygulama kapsamında, gerçekleşebilecek hasar durumunda, Zurich Sigorta tarafından yapılacak ekspertizin ardından, belirlenen bedel 24 saat içinde dileyen sigortalıya nakit olarak ödeniyor. Sigortalı, yapılan ödemenin ardından aracını merkez serviste ya da tercih ettiği herhangi bir serviste tamir ettirebiliyor. Bu uygulamadan yararlanılabilmesi için hasar sonrasında sigortalının aracını merkez servise götürmesi ve hasara ilişkin gerekli evrakı ibraz etmesi yeterli oluyor.

Yenilikçi ürün ve hizmetler konusunda iddialı olduklarının altını çizen Zurich Sigorta Genel Müdürü Ertuğrul Bul “Zurich’in  güçlü finansal yapısı ve uluslararası deneyimiyle sigorta sektörüne hızlı ve kararlı bir giriş yaptık. Zurich Sigorta olarak, müşteri odaklı hizmet vizyonuyla hareket ediyoruz. Müşterilerimizin sigortacılık işlemlerini takip edebileceği İnternet Şubemiz ve SMS bilgilendirme hizmetlerimiz gibi yenilikçi hizmetlerimize her geçen gün yenisini ekliyoruz. Önümüzdeki dönemde de Zurich’in dünya çapında sunduğu hizmetleri, Türk tüketicisiyle buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

Zurich Finansal Hizmetler Grubu, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Latin Amerika’nın olduğu çeşitli pazarlardan oluşan küresel ofis ve şube ağı aracılığı ile hizmet veren sigorta bazlı bir finansal hizmet sağlayıcısıdır. 1872’de kurulmuş olan grubun merkezi İsviçre’nin Zürih şehrindedir. Grup yaklaşık 60 bin çalışanı ile 170’den fazla ülkede hizmet vermektedir.

Zurich Sigorta çoklu dağıtım kanalı stratejis ve banka sigortacılığındaki uzmanlığıyla en hızlı büyüyen hayat dışı sigorta şirketlerinden biridir. Şirket, 2007 yılında yaklaşık 155 milyon YTL prim üretimi gerçekleştirmiştir. Zurich Sigorta ürünleri, arasında bölge ofisleri, acenteler, brokerler ve finansal kurumlar olan 600’den fazla hizmet noktasında satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir