Nisan 15, 2009

560 Bg'lik Stralis, 500 Bg'lik Trakker 8×4 ve Daily 4×4, Iveco Kredi seçenekleri ile pazarda

Iveco Türkiye,  yeni modellerini ve finans olanaklarını, bayilerinde düzenlediği etkinliklerle tanıtmaya başladı.

İstanbul’da Genpar Otomotiv ve İstanbul Fiat Otomotiv’de gerçekleştirilen tanıtımlara Iveco’nun mevcut ve potansiyel müşterileri büyük ilgi gösteriyor.

Euro 5 normunda Stralis çekici, Trakker 8×4 şantiye kamyonu, Daily 4×4 ve Eurocargo serisi kamyonlar hakkında müşterilerini bilgilendiren Iveco Türkiye, Iveco Kredi adlı finansman hizmeti kapsamında da şu ödeme alternatiflerini sunuyor;

Eşit Ödeme Planı Bu ödeme seçeneğinde müşteri geri ödemeleri, 36 aya kadar eşit taksitlerle yapabiliyor.

Artan Ödeme Planı Bu ödeme seçeneğinde artan taksitlerle geri ödeme yapalıyor. Artış oranını, artışın başlayacağı ayı ve artış periyotlarını müşteri belirliyor.

Ara Ödemeli Plan; Bu ödeme seçeneğinde müşteri önceden belirleyeceği sabit bir oranda ara ödemeler yapıyor. Ara ödemelerin dönemlerini de kendisi belirliyor.
 
Tanıtımın en ilgi çeken araçlarından olan Iveco’nun Euro 5 normundaki 560 Bg’lik Cursor 13 motoru ile donatılmış AS440S56 T/P model Stralis 4×2 çekicisinin donanım listesinde; otomatik klima, buzdolabı, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ve ısıtmalı aynalar, deri direksiyon, kuru tip ilave ısıtıcı, yan cam perdeleri, lüks tip sürücü ve yolcu koltuğu, çift yatak, Adaptive Cruise Control, Şerit Takip Sistemi, Iveco Navigatör, ESP, Alcoa Jant, havalı korna, geri vites ikazı, tavanda, yanlarda ve etekte rüzgarlık vb. yer alıyor

500 Bg’lik şantiye kamyonu; Trakker 8×4

500 Bg’lik motorla donatılmış 8×4 Trakker şantiye kamyonu, Iveco’nun yeni modellerinden. Tanıtım için Türkiye’ye ilk kez getirilen aracın; mekanik ve elektronik turbo fren motoru sistemi ile donatılmış, esnek geometrik türbine sahip motorunun zorlu şantiye sahalarında yüksek performansı, ekonomik yakıt tüketimi, düşük servis masrafları ve dayanıklılığı ile fark yarattığı belirtiliyor. Motor 500 Bg’lik gücüne 1525-1900 dev/dak, 2300 Nm’lik maksimum tork1000-1525 dev/dak’da ulaşıyor.

Trakker’ın arka aksları, ağır işleri görmeye uygun olarak tasarlamış. Akslar tekli ve çift redüksiyonlu olarak maksimum güvenilirliği her türlü çalışma şartı altında yerine getirebiliyor. Ön akslar 52 derecelik bir yönlendirme açısına sahip. Bu özellik dar yollar ve arazi şartlarında çalışan araçlar için çok önemli bir avantaj. Çünkü manevra kabiliyeti arttıkça zamandan ve yakıttan tasarruf sağlanıyor ve iş yapma süresi kısalıyor.

Zor ve özel işlerin aracı Daily 4×4

Iveco’nun özellikle zor şartlar altında çalışmak üzere geliştirdiği yeni Daily 4×4’leri şantiyelerde çalıştığı gibi, kar küreme, arama kurtarma, ambulans aracı olarak da ideal. Birçok üstyapı uygulamasına imkan sağlayan bu araçlar; 3050 ve 3400 olmak üzere 2 farklı dingil mesafesi, 3.5 ve 5.5 ton azami yüklü ağırlık, tek ve çift kabinli olmak üzere toplam 6 versiyonla pazara sunuluyor. Çift kabinli araçlar toplam 7 kişinin  oturmasına imkan veriyor.

Devamlı 4 çeker olan yeni Daily 4×4’lerde 176 Hp’lik Euro 4 F1C serisi motor bulunuyor. Motorun 400 Nm’lik torku, yüksek performans ve verimin en engebeli arazilerde bile korunmasını sağlıyor. Euro IV normlarına uygun Iveco Daily 4×4 araçlarda, dizel partikül tutucu filtresi standart donanımın bir parçası.

Araçlardaki transfer kutusu, üçüncü difransiyeli ve difransiyel kilidini standard olarak bulundururken “on road” ve “off road” seçimini mümkün hale getiriyor ve araçların her durumda 4 çeker özelliğini korumasını sağlıyor. Bu da Daily 4×4’ü her türlü yol koşulu için uygun hale getiriyor.

ABS fren sistemine standart olarak sahip olan araçlarda, önlerde disk, arkada kampana frenler yer alıyor. Cruise kontrol ve buna bağlı olarak PTO motor devir ayarı ile arazi koşulları ve zor görüş şartları için tamponlarda yakın görüş farları da mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir