Temmuz 8, 2009

Baylas ve Baytur'da görev değişimi

Bayraktar Grubu şirketlerinden, Citroën’in Türkiye distribütörü Baylas Otomotiv AŞ ile Subaru ve Yokohama’nın Türkiye distribütörü Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret AŞ’de yeniden yapılanma doğrultusunda görev değişiklikleri gerçekleşti. Baylas Genel Müdürü Müfit Ataseven, Baylas ve Baytur’un Yönetim Kurulu Üyesi olurken, Baylas’ın ve Baytur’un genel müdürlüklerine Bayraktar Holding içerisinden Bahaettin Tatoğlu ve Murat Gürünlü atandılar.

2008 Temmuz ayından bu yana Citroën Türkiye distribütörü Baylas Otomotiv’in Genel Müdürlüğü görevini yürüten Müfit Ataseven, 7 Temmuz 2009 tarihi itibarıyle, Bayraktar Grubu bünyesinde, Baylas ve Baytur şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi. Müfit Ataseven’den boşalan Baylas Otomotiv AŞ.Genel Müdürlüğü’ne 1996 yılından bu yana Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret AŞ’de görev yapan ve 2005 yılından bu yana da aynı şirketin Genel Müdürü olan Bahaettin Tatoğlu getirildi. Subaru ve Yokohama Markalarının Türkiye Distribütörü Baytur’un Genel Müdürlüğüne ise halen Baylas Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı olan Murat Gürünlü atandı.

Bahaettin Tatoğlu

Bahaettin Tatoğlu, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda başlayan Tatoğlu, 1996 yılında Baytur Motorlu Vasıtalar AŞ’ye girdi. Subaru ve Yokohama lastiklerinin Türkiye Distribütörü Baytur’da çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra 2005 yılında aynı şirketin Genel Müdürü olarak atandı.

Murat Gürünlü

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olan Murat Gürünlü, iş hayatına aynı yıl Ford Otomotiv Sanayi AŞ şirketinde Satış ve Sipariş Yönetim Uzmanı olarak başladı. Ford Otomotiv’de 2004 yılına kadar  Filo Satış Temsilcisi, Satış Destek Ekip Lideri ve İç Anadolu Bölge Satış Müdürü, Uluslararası Şirketler ve Araç Kiralama Şirketlerinden Sorumlu Filo Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Murat Gürünlü, 2004-2006 yılları arasında Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi AŞ. şirketinde İstanbul Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. 2005-2006 yıllarında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Murat Gürünlü, Ocak 2007 tarihinden bu yana Baylas Otomotiv AŞ’de Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir