Temmuz 10, 2007

“Bin Gole Bir Sprinter” Kampanyası Sokak Ligi'ne Sprinter kazandırdı!

9 – 23 Mayıs 2007 tarihleri arasında gerçekleşen “Bin gole bir Sprinter” kampanyası kapsamında Mercedes-Benz Türk bayilerini ziyaret ederek, “gol atan” katılımcılar hem çeşitli hediyeler kazandı, hem de “Sokak Ligi” sosyal sorumluluk projesine katkıda bulundu. Mercedes-Benz Türk 23 Mayıs’a kadar atılan 1000 golün karşılığında1 adet yeni Sprinter’i Sokak Ligi programının kullanımına sundu.

Türkiye genelinde 22 bayinin katılımı ile düzenlenen kampanya süresince müşteriler Mercedes-Benz showroomlarını ziyaret ederek yeni Sprinter’i test etme olanağını buldular ve ayrıca özel Sprinter kalesine gol atmayı başaranlar top ve forma gibi hediyeler ile ödüllendirildiler. Kampanyaya katılanlar aynı zamanda aralarında Malta–Türkiye maçı biletleri ve Malta seyahatleri, Digiturk Spor Paketleri, 1000 YTL değerinde akaryakıt çekleri gibi ödüller kazandılar.

Sokak Ligi nedir?

Sokak Ligi, spora erişimi veya mali olanakları kısıtlı olan çocukların kişisel gelişimlerine futbol aracılığıyla katkıda bulunmayı ve toplumla uyum içinde yaşamalarını amaçlayan bir program.

Bu program, 15 ilde 12 – 16 yaş grubundaki fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimi risk altında olan çocukların düzenli futbol antrenmanları, şehiriçi veya şehirlerarası turnuvalar, sosyal ve eğitim aktiviteleri ile okul sisteminde kalmalarını ve motivasyonlarının sağlanmasını hedefliyor.

Üç yıl önce British Council tarafından Türkiye’de hayata geçirilen Sokak Ligi projesi, benzer uygulamalarla dünyanın birçok ülkesinde de yoğun ilgi görüyor. Gelecekte Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından sürdürülecek olan projeye İller İdaresi de destek veriyor.

Ülkemizde uzun yıllardır spor ve eğitime destek vermeyi kendine ilke edinen Mercedes-Benz Türk, “Bin gole bir Sprinter” kampanyası ile istikrarlı kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini eklemiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir