Şubat 12, 2009

Bosch'un yeni yıkama cihazları

Bosch Elektrikli El Aletleri; yüksek basınçlı hafif ve hareketli yeni araç yıkama cihazlarını kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Aquatak Go, Aquatak Go Plus ve Aquatak Clic modelleriyle satışa sunulan ürünler, araçların yanı sıra mobilyaların ve teras gibi dış alanların yıkanması için tasarlanmış.

Aquatak Clic

Giriş gücü, temizleme basıncı ve akış miktarı konularında farklı versiyonlar ile ayrılan Aquatak Clic‘ler;  Aquatak Clic 125, Aquatak Clic 130, Aquatak Clic 135 ve Aquatak Clic 140 gibi 4 farklı versiyonuyla kullanıma sunuluyor.
 
Aquatak Clic, otomatik Easy Roll sistemi ile rahatça açılıp kapanabiliyor; ayrıca elektrik kablosunun da Easy Roll sistemi ile açılıp kapanması ve toplanabilmesi kullanıcılara kullanımda kolaylık sağlıyor. Cihazda, bilinen diğer yüksek basınç hortumlarına kıyasla daha esnek bir kullanım sağlayan yeni “Torsion-Flex” hortumu bulunuyor.

Yer tasarrufu amacıyla dikey olarak depolansa da yatay konumunu koruyabilen Aquatak Clic, hortumundan çekildiğinde dahi devrilmiyor. Cihazın püskürtme tabancası, 140 Bar’lık basınçlar ve 60 derecelik sıcaklıklara dayanım gösteriyor.

Temizlik için gereken bütün suyu kendisi emen Aquatak Clic’te yeni dört huzmeli püskürtme ucu dört farklı fonksiyonla sunuluyor. Bunlar; hassas yüzeyler için yüksek basınçlı bir huzme, taş zeminler için noktasal huzme, maksimum güç gerektiren bölgeler için sabit bir noktasal huzme ve ilave durulamalar için düşük basınçlı bir huzme.

Aquatak Go ve Aquatak Go Plus

3 kg. ağırlığa sahip olan cihazlar,  pratik bir el arabasında taşınabiliyor. Uzun bir yürüyüş yolu, parke taşlar, arabalar, bisikletler ve bahçe alanları gibi büyük alanların temizliği için ideal bir çözüm olarak sunuluyor. Cihazların esnek malzemeden yapılan 2,5 metreye kadar uzayabilen basınç hortumu bulunuyor. Aquatak Go'da, hortum ile kabzayı birleştiren döner tertibat, cihazların kolayca çalışmalarını destekliyor. Diğer yandan makinelere entegre edilmiş pompa, örneğin bir yağmur tankından gelen temizlik suyunu bir filtre yardımıyla emebiliyor; böylece kullanıcı su tesisatından bağımsız olarak yürüyüş yolunu ve arabayı temizleyebiliyor.

Ayırıcı özellikleri

Aquatak Go cihazları, giriş gücü ve akış miktarı olarak birbirinden ayrılıyor. Aquatak Go 1.050 Watt’lık güce ve saatte 300 litrelik akışa sahip. Aquatak Go Plus ise 1.300 Watt güç ile 320 litrelik akışa ve kullanıcılarına etkin yıkama olanağı sağlayan rotasyon-püskürtme ucu ve aksesuarın konabileceği pratik bir cebe sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir