Aralık 26, 2008

BP Tırsan Kassbohrer ile emniyeti artırıyor

Akaryakıt taşımacılığında yaşanan sorunlar ve çare arayışları, en başta büyük şirketleri ve filoları güvenlik önlemlerinin artırımına götürüyor. Bu önlemlerden birini de BP akaryakıt firması gerçekleştirdi. Tırsan Treyler'den yeni akaryakıt tankeri alımı yapan firma, tankerlerin üretim sürecinde, özel güvenlik önlemleri istedi.

15 adet Kassbohrer markalı eliptik dizaynlı tankerleri filosuna katan firmanın Tırsan tesislerinde düzenlenen törenine Tırsan Satış Direktörü İbrahim Altun, Kassbohrer Ürün Yöneticisi Salih Arısüt, BP Kara Taşımacılık Departman Müdürü Neslihan Gürsan ve Araç Mühendisi Ali Erek katıldı.

Tırsan Satış Direktörü İbrahim Altun, teslim edilen 15 tankerin 10 yarı römork ve 5 kamyonüstü olduğunu belirterek, servis ve bakım gibi konularda BP ile hizmet anlaşması da yaptıklarını belirtti.

Ürün Yöneticisi Salih Arısüt ise eliptik dizaynlı Kassbohrer tankerlerinin ilk kez BP için üretildiğini, ağırlık merkezinin yere daha yakın olmasından dolayı devrilme riskinin minimum seviyede olduğunu belirtti.

Komple alüminyum özel alaşım olan tankerlerin ADR standartlarında ve TÜVSÜD onaylı olduğunu belirten Arısüt, araçta alınan yoğun güvenlik önlemlerine şu örnekleri verdi:

� Çarpma ve kazalara karşı tankerin çift bombeden oluşumu, aşırı dolum emniyet sistemi ve dolumları takip eden araca monte bir monitor, kapaklara eklenen aşırı basınç emniyet sistemi, ADR normlarına uygun 1.10 cm yüksekliğinde tankerin üzerinde baştan başa bulunan korkuluklar.�

Ayrıca BP'nin satın aldığı yarı römork tankerlerde Wabco fren sistemleri firmasının yeni ürünü olan Smart Board dijital ekran bulunuyor. Söz konusu ekranda fren ve araç hızı ile alakalı tüm verilere bakılabiliyor.

BP Kara Taşımacılık Departman Müdürü Neslihan Gürsan ise tanker alımında 10 yılı tamamladıklarını ve bundan böyle Kassbohrer markalı tam güvenli tankerleri ile yola devam edeceklerini vurgulayarak, BP olarak insan ve çevre konusundaki hassasiyetlerinin herşeyin önünde olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir