Eylül 25, 2008

Bursa'da BMC bereketi

Bursa Özel Halk Otobüsçüleri, BMC Bursa Bayisi Gözükara Otomotiv ve BMC yetkililerinin buluştuğu  iftar yemeği 24 Eylül 2008 tarihinde gerçekleşti.

Düzenlenen iftar yemeğine BMC Pazarlama Müdürü Tufan Altuğ, BMC İstanbul Bölge Müdürü Erdal Eroğlu, BMC Otobüs Ürün Sorumlusu Mete İnceer, Bursa Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Akif Canıtez ve Gözükara Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Gözükara katıldı.

BMC Pazarlama Müdürü Tufan Altuğ yemek sonrasında slayt gösterisi eşliğinde BMC otobüs segmentini tanıtarak İzmir’de 40.000 m2 alan üzerine kurulu otobüs üretim merkezleri olduğunu, Türkiye’nin en yaygın satış ve satış sonrası ağına sahip firma olduklarını belirtti. Otobüs segmentinde başarılı bir ihracat grafiği bulunduğuna değinen Altuğ,  14 ve 17 kişilik Levend XL minibüslerinin de iç pazar ve dış pazara sunulduğunu ifade etti. Altuğ, 9 metrelik Probus modelinin Bursa yollarını doldurduğunu sözlerine ekledi.

Bursa’da Gözükara Otomotiv

BMC Bursa bayisi Gözükara Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Gözükara ise açıklamasında 9 metrelik otobüsünde Bursa’da bir ivme yakaladıklarını, 2008 itibarıyla da 355 adetlik halk otobüsünün 280 adedinin BMC olduğunu ve pazar liderliğini sürdürdüklerini belirtti. Gözükara Otomotiv olarak 2007 yılındaki cirolarının 45 milyon dolar olduğunu, bu sene 55-60 milyon dolara çıkartmayı hedeflediklerini belirten Gözükara, BMC için 7.5 metre otobüs karoseri ve Levend minibüslerin karoserlerini ürettiklerini açıkladı.

BMC İstanbul Bölge Müdürü Erdal Eroğlu ise, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesine otobüs ve kamyon imalatı gerçekleştirdiklerini, %100 yerli sermaye olan BMC markasını 2023 yılında dünyanın en iyi 10 otomotiv şirketi arasına sokmayı hedeflediklerini belirtti. Eroğlu BMC için Bursa’nın  ayrı bir önemi olduğunu belirterek gerek yetkili satıcısı gerek servis ve yedek parça satıcılarıyla Bursa’da kaliteli ve iyi hizmet verildiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir