Haziran 15, 2009

CSCMP Türkiye'de aktivitelerine başlıyor

Merkezi  ABD Chigago olan Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi organizasyonu, eski adıyla  Council of Logistics Management (CLM), yeni adıyla Council of Supply Chain Management Professionals (CSCMP) artık Türkiye'de de aktivitelerine başlıyor.

Lojistik Yönetim Danışmanı  Atilla Yıldıztekin ve konsey üyeleri ile birlikte 4 Haziran 2009 tarihinde İstanbul'da düzenlenen  tanıtım toplantısında CSCMP konseyinin Türkiye masasının açıldığını duyuruldu. Türkiye Roundtable Grubu CSCMP üyesi ise 10 kişiden oluşuyor.  Lojistik Yönetim Danışmanı Atilla Yıldıztekin'in Başkan, Bahçeşehir Üniversitesi'nden Şükran Kadıpaşaoğlu'nun Başkan yardımcısı ve  Avon Otomotiv'den Barış Melek Doğan'ın Genel Sekreter olduğu yeni yapılanmada, T&T Partners'dan    Ayhan Türkmen    Sayman olarak görev alıyor. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi'nden  Demet Bayraktar ve  Bilgi Üniversitesi'nden   Feza Özalp   eğitim komitesinde, T&T Partners'tan Ayhan Türkmen,  Verimevi Business Solutions'dan   Alpaslan Keser üyelik komitesinde, 4PL Danışmanlık Şirketi'nden Dilek Ogan Akkum  konuklar komitesinde yer alıyor. Kurul üyeleri olarak da Marmara Üniversitesi'nden Sibel Ayalp ve Osse Metal Makina'dan Akın Egemen görev alıyor.
13.000 den fazla üyesi olan ve  her yıl Amerikanın farklı bir şehrinde, Avrupa ve Asya'da farklı ülkelerde düzenlemekte olduğu konferanslarla tedarik zincirinin ve lojistiğin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan CSCMP ile ilgili olarak bir konuşma gerçekleştiren Atilla Yıldıztekin:

“Roundtable Toplantıları” adını verilen  bu çalışmalarla öncelikle Türkiye'den CSCMP üyesi olan arkadaşlarımızla, her 3 veya 4 ayda bir, biraraya gelecek ve akşam yemeğini de kapsayan toplantılar düzenleyeceğiz. CSCMP organizasyonunun kontrolünde yapılacak olan bu toplantılarda lojistiğin gelişmesine katkıda bulunan veya bulunacak değerli kişiler konuşmacı konuğumuz olarak bizlerle birlikte olacaklar. Tedarik zinciri ve Lojistik konularındaki bilgilerin paylaşıldığı, kişiler arasında ilişkilerin ve anlayışın arttırıldığı, kişisel ve mesleki yeteneklerimizin gelişmesine faydalı olacak bu toplantılarda elde ettiğimiz sonuçları sektör basınımızla da paylaşacağız” diyerek organizasyon yapısını tanıttı.  Yıldıztekin sözlerini şöyle sürdürdü:

” Eğitim kuruluşlarımızdan tedarik zinciri konusunda dersler verilmekte, akademik çalışmalar yapılmaktadır. Özel sektör tarafından önemle desteklenen bu sektör henüz devlet tarafından yeterli derecede desteklenmemekte, merkezi hükümette lojistik konusunda yönlendirici çalışmalar yapılamamakta.

Kalkınma planımızda söz edilen Lojistik Konseyi'nin kuruluşu henüz gerçekleştirilemedi.CSCMP Roundtable grubu olarak ülkemizdeki Lojistik sektörünün gelişmesinde yol açıcı, ihtiyaç giderici çalışmalar yapmayı da arzu ediyoruz. Çalışmalarımızla Tedarik Zinciri ve Lojistik konusunda bilgilenmeye ihtiyacı olan, çalışmalarında kaynak arayan öğrencilerimize, akademisyenlerimize, sektör çalışanlarına ve sektör basınımıza destek vermeyi de arzu ediyoruz. Kar amacı gütmeyen bir çalışma grubu olarak çalışmalarımıza başladık ve çeşitli aktiviteler yapmayı planlıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir