Kasım 16, 2009

Dacia büyük ödülünün sahibi açıklandı

Dacia’nın, 24 Ağustos’ta www.busanderosenin.com adresinde başlattığı, Dacia Sandero büyük ödüllü fotoğraf yarışması sona erdi. Renault Genel Müdürü İbrahim Aybars ile Dacia Marka Yöneticisi Orhan Çetin büyük ödülün sahibini 16 Kasım 2009'da İstanbul'da düzenlenen bir basın toplantısıyla açıkladılar.
 
Türkiye’nin her yerinden 2468 adet fotoğrafın katıldığı yarışmada “Bakmadan geçmeyiniz” isimli fotoğrafıyla Sarıkamış Kars’tan katılan Menderes Akın 40.572 oy alarak yarışmanın birincisi oldu.  Dacia Sandero 1.4 Ambiance versiyon otomobil kazanan Akın, anahtarını Aybars ve Çetin'den teslim aldı.
 
Katılımcıların kendi çektikleri, tercihen yaşadıkları şehrin doğal veya tarihi güzelliklerini konu alan fotoğrafların yarıştığı yarışma iki etap halinde gerçekleştirildi. İlk etap 25 Eylül tarihinde sona erdi ve bu tarihe kadar en fazla oy almış 50 fotoğraf yarışmanın final etabı olan ikinci etaba geçti. Oylamanın tekrar başladığı bu etapta 200.000’e yakın oy kullanıldı. En büyük çekişme Ankara, Kocaeli, İstanbul ve Kars arasında yaşandı.

Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar yayınını sürdüren www.busanderosenin.com adresinde yer alan Google maps Türkiye Haritası üzerinde “Türkiye Güzellikler Haritası” adı altında sergilenmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir