Ocak 29, 2007

Daihatsu'dan Büyümeye Devam

2006 yılında Türkiye’de, döviz kurlarındaki dalgalanma ve faiz oranlarındaki yükseliş toplam araç pazarının yüzde 15 daralmasına sebep olurken Daihatsu, 2005 yılı performansının üzerinde başarı göstererek satışını yüzde 6 artırıp senenin “en çok büyüyen” markalarından biri oldu. SUV segmentinde “yılın yıldız otomobil”lerinden olan Daihatsu 4×4 Terios’un 1.3 lt. ve 1.5 lt. modelleri de Aralık ayında pazar payını yüzde 10’a yükselterek 219 adetlik satış ile segmentinin “en çok satan” aracı oldu.

2006 aralık ayı SUV segmenti satış lideri olan Daihatsu Terios 1.3 ve 1.5 modelleri Türkiye’nin en ekonomik 4X4’leri olarak tanınıyor. Daihatsu Terios uygun fiyatı, düşük kullanım maliyeti, sempatikliği ve en az değer kaybına uğrayan markalardan birini temsil etmesiyle segmentindeki iddiasını her geçen gün artırıyor.

Daihatsu Terios, şehirde yaşayan ama her an kendini doğanın kucağına atmak isteyen ailelerin ilk tercihi oluyor. Zengin standart donanımlı Terios, ekonomik fiyatıyla ailelerin bütçesine katma değer sağlıyor. Hem sürücüsüne hem de yolcularına şehir içinde kolay kullanım ve konfor, şehir dışında ise dayanıklılık ve güç sunuyor.  Daihatsu Terios’ta 4 x 4’ bir araçtan beklenen her şey var. Daihatsu Terios’un sempatikliği ve kullanışlılığı, 4 silindirli DVVT motoru, özel diferansiyel kilidi ve sürekli 4 çeker özelliğinin yanında ABS fren sistemi, sürücü – yolcu hava yastığı, klima ve merkezi kilit standart donanım olarak sunuluyor.

Bilgi için: Message İletişim / Hülya Gül / (0216) 318 84 71 – 72 / 0535 333 98 96

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir