Mayıs 28, 2009

DHL Birleşmiş Milletler 2009 Çevrecilik Konferansı'nın resmi taşıyıcı sponsoru

DHL, Danimarka Dış İşleri Bakanlığı ile yaptığı bir anlaşma sonucunda,  7–8 Aralık 2009 tarihleri arasında Danimarka'nın Kopenhag kentindeki Bela Center’da yapılacak olan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nın resmi taşıyıcı sponsoru oldu.

1997 Kyoto protokolünün yerini alacak yeni global iklim koruma anlaşmasını oluşturmak amacını taşıyan konferansın sponsorluk anlaşması kapsamında, DHL katılımcılar ve organizatörler için gerekli olan gönderileri, karbon salınımını nötrize eden taşımacılık hizmetleri ile gerçekleştirecek. DHL’in GoGreen paketlerine Kopenhag İklim Değişikliği Konferansı (COP15) etiketleri de yapıştırılacak.

DHL Express Avrupa CEO’su Scott Price konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biz DHL ailesi olarak çevre için üzerimize düşen görevi yapmaya kendimizi adadık. GoGreen Çevre Programımız, alternatif araç üretmek için yapılan araştırmalardan ve taşımacılık ve yakıt konusunda çevreye dost alternatif çözüm üreten uygulamalara kadar birçok farklı önerileri kapsıyor. Sektörümüzde, ölçülebilir iklim koruma hedefini koyan ilk firmayız. Amacımız 2020 yılına kadar karbon salınımlarımızı %30 oranında azaltmak”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir