Ağustos 15, 2006

Eş Üretimden Yeni Fiat Ducato

1981 yılından beri, eş üretimle, Peugeot Boxer ve Citroen Jumper ile birlikte, Sevel in Val di Sangro (İtalya)’da üretilen Fiat Ducato modelinin üçüncü kuşağı Avrupa satış bayilerinde yerini aldı.

Yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre; Yeni Fiat Ducato, üç ayrı 16V Turbo dizel motor ve Common-Rail doğrudan enjeksiyon sistemine sahip bulunuyor. Yeni Fiat Ducato 2.2 Multijet 100 beygir gücünde, 2.3 Multijet 120 ve 13o beygir gücünde (bu motor karavanlar için) ve bir Multijet 3.0 157 beygirlik modellerden oluşuyor. Tüm motorlar Euro-4 normuna sahipler ve çevreye en az zararı verecek şekilde tasarlanmış bulunuyorlar.

Kaynaklar; Yeni Fiat Ducato’da kabin dayanıklı ve sert bir yapı şeklinde oluşturulduğunu ve tamponlar, hava yastıkları ve üç nokta otomatik emniyet kemerlerinin araçlarda bulunduğunu bildiriyorlar. Faydalı yük kapasitesi ise araç modeli ve yapısına göre; 1 ton ile 2ton arasında değişiyor. 7 değişik yükleme hacimi; 8m3 ile 17m3 arasında kargo yeri sağlıyor. Bunlara ilaveten değişik tekerlek büyüklükleri de çok geniş bir model gamı sunmaya imkan tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir