Mayıs 28, 2007

Ferrari' 60. yaşını Türkiye'de de kutladı

Türkiye’de yüzde yüz TOFAŞ ortaklığında kurulan FerMas’ın distribütörü olan Ferrari’nin 60. yıldönümü kutlamaları için düzenlenen 60. Yıl Yarışı 28 Ocak’ta, Ferrari Tema Parkının inşa edileceği Abu Dabi şehrinden start almıştı. Yaklaşık 148 günde 50 ülkeyi geçtikten sonra 21 Haziran’da Ferrari fabrikasının bulunduğu Maranello’da tamamlanacak olan yarış; son olarak Slovenya’da yapılan kutlamaların ardından 25 Mayıs Cuma günü Türkiye’ye geldi. Hotel Les Ottomans’daki basın toplantısı ardından binanın önünden Sapanca’ya doğru start alan yarışmanın katılımcıları üzerinde şirketin 60 yıllık tarihi boyunca yaşanan 60 önemli olayı simgeleyen semboller bulunan bir asa taşıyordu.  Ferrari’nin her model ve döneminden arabanın temsil edildiği konvoy ilgiyle izlendi.

Etkinlikle ilgili Tofaş CEO’su Ali Pandır, Tofaş’ta 2005 yılından bu yana yaşanmakta olan köklü değişim projesine dikkat çekerek “Ferrari ve Maserati ile 2005’te başlayan bu süreç sonunda 5 markalı bir dev olduk. Türkiye, İtalya’dan sonra Fiat Auto’nun 5 markasının aynı şemsiye altında satıldığı tek pazar. Hem Tofaş hem de FerMas’ın, bu efsane markaya yakışır bir distribütörlük yapmak için üzerine düşeni yaptığını vurgulamak isterim” dedi. 2007 yılının Ferrari açısından çok önemli ve heyecan verici bir yıl olduğuna dikkat çeken FerMas Genel Müdürü Orhan Ülgür de “Türkiye’de de Ferrari tutkunlarının sayısı her geçen gün artıyor. Bu özel günde hem Ferrari gibi bir markanın 60. yılını kullanıcılarımızla birlikte kutluyor hem de ilk defa Ferrari’lerden oluşan bir köprü ile iki kıtayı birleştirmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Ferrari 60. Yıl Kutlamaları’nın ana sponsorlarından biri 11 senedir hem pistlerde hem de yakıt geliştirmede Ferrari’nin teknik ortağı olmaya devam eden Shell Ferrari 60. yıl kutlamalarının ana sponsorlarından biriydi. Ferrari 60. Yıl Yarışı’nın bir sonraki durağı ise Lübnan olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir