Şubat 9, 2007

GEFCO'nun Orta ve Doğu Avrupa merkezi; Wroclaw platformu açılıyor

Gefco, büyüme stratejisine paralel olarak, Asya ve Latin Amerika ile birlikte üçüncü öncelikli gelişme bölgesi olan Orta ve Doğu Avrupa’da yeni bir platform oluşturdu. 10.000 m2’lik bir alana sahip yeni platform, Polonya'nın güneybatısındaki Wroclaw kentine 20 km uzaklıkta yer alıyor. Otomotiv ve high tech sektörlerinin yoğun olarak bulunduğu, tedarik ve dağıtımı kolaylaştıran bir karayolu altyapısı sunan bu bölgeye yerleşen Gefco, bölgenin dinamik ekonomisinden de yararlanacak.

Wroclaw platformunda, müşterilere, büyük ve özel bir ağa sahip GEFCO'nun entegre grupaj ve tam/parsiyel yük taşıma konusundaki bilgi ve deneyimi sunulacak. Yeni platform, 2007 yılının başında yeni uluslararası taşıma hatları ile Fransa, İngiltere ve İspanya'ya bağlanacak ve bu yeni gelişme özellikle Toyota ve Faurecia gibi müşterilere kolaylık sağlayacak.

Gefco, ürünlerin kabulü, depolanması ve hazırlanmasını içeren entegre lojistik hizmetlerin sunulduğu bu platformda, aynı zamanda çöp torbası ve alüminyum folyo üreticisi CeDo, ambalaj sektöründe faaliyet gösteren MM Packaging, klima üreticisi Pentair, endüstriyel hammadde üreticisi Gates ve Tyssenkrup-Sofedrit gibi müşterilerinin de lojistik operasyonlarını yönetecek.

Bir Groupe PSA Peugeot Citroën kuruluşu olan Gefco, karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolunu kapsayan bütünleşik hizmet ağı ile Avrupa’nın en büyük 10 lojistik ve nakliye grubu arasında yer alıyor. Dünya çapında geniş bir hizmet ağı bulunan Gefco, müşterilerine kara, deniz ve hava taşımacılığı, gümrükleme ve depolama gibi birçok katma değerli hizmet veriyor. Dünya üzerinde 400 noktada tesisleri bulunan Gefco, öncelikli olarak Avrupa, Asya ve Güney Amerika olmak üzere üç bölgede gelişme gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir