Mart 4, 2008

Hyundai Ticari Araçlar Grubu Dünya Başkanı Karsan'ı ziyaret etti

Hyundai Ticari Araçlar Grubu Dünya Başkanı Choi Han-Young, Hyundai HD Serisi hafif kamyonların üreticisi ve Türkiye ana distribütörü olan Karsan’ı ziyaret etti.

Karsan Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç ile görüşen Choi Han-Young, ardından Karsan’ın Akçalar’daki fabrikasını ziyaret etti. Karsan’ın fabrikasını gezen Choi Han-Young, HD Serisi’nin üretimi ve satışı ile ilgili bilgi aldı.

Başkan Choi Han-Young, Karsan ziyaretine ilişkin olarak; “Yüksek kalite, verimlilik, tasarım becerisi ve kalifiye işgücü ile otomotiv sektöründeki başarısını dünya çapında kanıtlayan Türkiye, gelişen ekonomisi, bölgedeki konumu ve ticari vasıta pazarındaki potansiyeli sebebiyle bizim çok önem verdiğimiz bir pazar ve üretim üssü. Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticilerinden Karsan’ın, bu modern ve yüksek teknolojiye sahip fabrikasında Hyundai HD Serisi hafif kamyonları üretiyor olmasından çok mutluyuz. Karsan ile işbirliğimizi farklı ticari araç modellerinin  üretimi ile kuvvetlendirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde değerlendirme yaptı.
 
Karsan Genel Müdürü Mehmet Can Karabağ ise Young ile HD Serisi hafif kamyonlarla ilgili mevcut işbirliğinin değerlendirildiğini, ağırlıklı olarak olası yeni projeler ve Hyundai-Karsan işbirliğinin geliştirilmesi konularında görüş alış verişi yaptıklarını söyledi.

 Karsan’ın üretimini yapmakta olduğu Hyundai HD35 ve HD75 modellerinin Türkiye’de dağıtım ve pazarlaması, Karsan’ın münhasır distribütör olarak yetkilendirdiği İsotlar Grup tarafından 27 satış ve 48 satış sonrası hizmet noktası ile yapılıyor. Firma yetklilerinin verdii bilgiye göre; 2007 yılında Karsan J9 Premier’de son 14 yılın satış rekorunu kıran ve pazar payını %17,7’den %23,1’e ulaştıran İsotlar Grup’un Hyundai HD Serisi satışlarında da aynı başarıyı göstermesi hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir