Aralık 3, 2008

İntermat Nisan 2009'da

Uluslararası İş ve İnşaat Makineleri, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı İntermat 2009, 20- 25 Nisan'da Paris-Nord Villepinte Fuar Alanı'nda yapılacak.
 
Lojistikçiler ve taşımacılara yönelik ürünlerin de sergileneceği fuar, 3 yılda bir düzenleniyor. Bu yıl lojistikçileri ilgilendiren bir yenilik; elleçleme/ lojistik ve forklift bölümünün fuara eklenmesi olacak.  Fuarın toplam sergi alanı 210 bin m2. Fuarda; Türkiye'den Sanko, Çukurova, E-mak, Hidromek gibi 20 büyük Türk firması yer alacak.  2009 yılının Fransa'da Türk yılı ilan edilmesinden dolayı da  fuarda Türkiyeye özel bir gün düzenlenecek.
 
Fuar kapsamında endüstriyi ilgilendirecek bir etkinlik olan “Innovation Awards” düzenlenecek.  Bu bölüm dahilinde fuardaki yenilikçi ürünler ödüllendirirlerek basına tanıtılacak. 
 
Intermat Fuarı CISMA (Uluslararası İş ve İnşaat Makinelerı & Ekipmanları Üreticileri Derneği) ve SEIMAT (Uluslararası İş Makinaları, Madencilik  ve İstifleme Makinaları ve Materyallerı Üreticileri Sendikası)'nın desteğiyle  Comexposium organizatörlüğünde yapılıyor. İMDER VE İSDER ise fuarın Türkiye'deki destekçisi.
 
Fuarın 2 Aralık 2008'de gerçekleştirilen Türkiye'deki tanıtım toplantısına Intermat Fuar Müdürü Maryvonne Lanoe ve İMDER ve İSDER Genel Sekreteri Faruk Aksoy katıldı. Lanoe fuar alanının 2006 yılına göre %17 oranda büyüdüğünü ve bu büyümenin Intermat platformuna olan güveni vurguladığını söyledi. Lanoe, Intermat'ta yer alan ve birbirini tamamlayan sektörlerin, krize aldırış etmeden büyüme yolunda olduklarını ifade etti. Lanoe, uluslararası nitelik taşıyan fuarda bu sene ilk defa Malezya, Yeni Zelanda ve Tunus'tan katılımcıların yer alacağını  söyledi ve fuarı ziyaret için en fazla Çin ve İtalya'dan ziyaretçilerin geldiğini  belirtti. ISDER Genel Sekreter Faruk Aksoy da Intermat'ın Türk endüstrisinin yurtdışına açılımında önemli bir kapı olduğunu vurguladı ve fuarda  Türk gününün düzenlenmesinin önemine değindi.
 
2006 yılında düzenlenen İntermat'ta 43 ülkeden 1.320 katılımcı yer almıştı. Bu firmaların yüzde 64'ü Fransa dışından geldi. 127 ülkeden 209.032 kişi fuarı ziyaret etti. Ziyaretçilerin  %45'i Fransa dışından geldi.

Çin, İspanya, İngiltere gibi birçok ülkeden de milli katılımların gerçekleşeceği Intermat 2009'u en az 200 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir