Haziran 10, 2008

İsmet Yılmaz Nakliyat'a Kassbohrer tankerler

Tehlikeli madde taşımacılığı yapan İsmet Yılmaz Nakliyat, Tırsan’dan treyler alımı gerçekleştirdi. Tırsan Samandıra tesislerinde 12 adet ADR’li Kassbohrer tankerin ilk partisinin teslimatının gerçekleştirildiği törene Daf-Tırsan Şube Direktörü İbrahim Altun, Daf-Tırsan Pazarlama Müdürü Selin Şahiniz, Kassbohrer Ürün Yöneticisi Suat Çeliktuğ, İsmet Yılmaz Nakliyat Genel Müdürü İsmet Yılmaz ve İsmet Yılmaz Nakliyat Şirket Müdürü Numan Kahraman katıldı.

İsmet Yılmaz Nakliyat için, konteyner taşımacılığında kullanılmak üzere özel imalat olan 7 adet araç ve 5 adet tankeri hazırlıadıklarını belirten DAF Tırsan Şube Direktörü İbrahim Altun tehlikeli madde taşımacılığı denilince sadece akaryakıtın akla gelmemesini belirtti. Altun “Genelde akaryakıt taşımacılığı akla geliyor. Ama yanlış bir kanı. Tehlikeli sıvı ve dökme kuru asfalt malzemeleri de bu kapsama giriyor. ADR’li ürün konusundaü Tırsan olarak Türkiye’nin en geniş ADR’li ürün gamına sahip firmasıyız” dedi. Ürün yöneticisi Suat Çeliktuğ ise tankerlerin paslanmaz çelikten imal edildiğini ve ADR normlarının gerektirdiği emniyet sistemlerine sahip olduğunu belirtti.

İsmet Yılmaz Nakliyat Şirket Müdürü Numan Kahraman, firmalarının 1970 yılında kurulduğunu, kimyasal madde ve ambalajlı yük taşımacılığında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olarak bugünlere kadar geldiğini belirtti. 2006 yılında revizyona giren şirketin ADR’li araç alımını yine Tırsan’dan yaptığını belirten Kahraman, yurtiçi ve yurtdışı etil alkol taşımacılığını da hizmetlerine eklediklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir