Şubat 14, 2008

“Kamyoncular” sergisi açılıyor

Castrol Madeni Yağlar’ın desteği ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) ana sponsorluğunda 50 fotoğraftan oluşan Altan Bal’ın sergisi Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. 5 Ocak 2008’de açılışı gerçekleşecek olan sergi 1 Şubat 2008 tarihine kadar gezilebilecek. Ayrıca, sergi kapsamında Altan Bal’ın 100’e yakın fotoğrafından  oluşan kitabı da meraklılarına sunulacak.

Castrol Madeni Yağlar Ticari ve Ağır Vasıta Ürünleri Pazarlama Müdürü Birol Nardemir sergi ve beraberinde yayınlanan kitapla ilgili olarak şunları söyledi:“Altan Bal’ın fotoğraflarından oluşan ‘Kamyoncular Sergisi’ ve ‘Kitabı’, kamyoncuların ekmek parası peşinde, yollarda geçen zor yaşamlarını belgesel bir fotoğraf anlayışıyla  etkileyici bir şekilde anlatıyor. Castrol Madeni Yağlar olarak, bu önemli kültür ve sanat etkinliğine destek vererek, kamyoncuların hikâyelerinin  siyah beyaz fotoğraflarla görünür hale gelmesine ve bu konuda sosyal bilincin oluşmasına katkı sağlamayı amaçladık.”

Altan Bal, çocukken, ne zaman döneceği belli olmayan kamyoncu babası tarafından anlatılan  hikâyelerinin izini, fotoğraf makinesiyle sürmek için üç yıl önce yollara düştü. Tamamen rastlantılara dayanan tanışmalarla,  daha çok da otostopla bindiği  kamyonlarla tüm Türkiye’yi defalarca gezerek fotoğraf çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir