Kasım 19, 2008

Knorr Bremse ve Kamaz fabrikası açıldı

Knorr- Bremse ve Rus kamyon üreticisi Kamaz, Tataristan'ın ikinci büyük şehri Yarçallı'da, %50 ortaklıkla kurdukları fabrikalarının açılışını yapılar.  28 Ekim 2008 tarihinde gerçekleştirilen açılış törenine; Kamaz Genel Direktörü Sergei Kokogin, Knorr- Bremse şirketinin sahibi ve Yönetim Kurulu Üyesi Heinz Herman Thiele, Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Raimund Klinkner ve iki şirketin üst düzey yöneticileri katıldı.   
 
Kamaz'ın üretim üssü Tataristan'da inşa edilen fabrikada, Knorr-Bremse endüstriyel yönetimden sorumlu olacak. Kamaz,  bünyesinde bulunan kampana fabrikasını yıl sonunda yenilenen fabrikaya entegre etmeyi planlıyor. Yeni oluşumda fabrikanın ayda 35.000 adet kampana fren üretmesi planlanıyor. Bunun yanında Knorr-Bremse Yarçallı'daki fabrikada disk fren, torsiyonal sarsıntı emici ve benzer bileşenler üretecek. 11.000 m2 bulan fabrika ve ofis alanında 75 kişi çalışıyor. Gelecek birkaç ay içerisinde ise toplam çalışan sayısı 100'e çıkartılacak. Uzun dönemde ise fabrikada toplam 300 kişinin isdihdam edilmesi öngörülüyor.

Firma yetkilileri, ortak girişimin; Kamaz markalı taşıtlar için bileşen sağlayacağını ve  bununla birlikte Rusya ve komşu ülkelerde üretim yapan diğer taşıt üreticilerine de tedarikçi olacağını belirterek; fabrikanın, ülkenin en büyük parça üreticisi olmaya aday olduğunu söylüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir