Temmuz 2, 2008

Mercedes-Benz Türk 100000. kamyonunu ve 50000. otobüsünü üretti

Mercedes-Benz Türk, üretmiş olduğu 100000. kamyonu ve 50000. otobüsü müşterilerine törenle teslim etti. Tören öncesi Mercedes Benz Türk fabrikasında üretilen ilk otobüs Mercedes Benz 0302 önünde Mercedes Benz Türk üst düzey yetkilileri, fotoğraf çektirdi.

30 Haziran 2008 tarihinde Mercedes Benz Türk Hadımköy tesislerinde düzenlenen törene; Daimler Otobüs Grubu Başkanı ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. İdare Meclisi Başkanı Harald Landmann, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Finansman ve Controlling Direktörü Bernhard Mader, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Teknik Direktör Kamyon Hans-Ulrich Maik Mercedes-Benz Türk A.Ş. Teknik Direktör Otobüs Klaus Pfeifer, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Süer Sülün Mercedes-Benz Türk Basın ve Halkla İlişkiler Kısım Müdürü Tülin Steinhäuser, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Latif KaraAli, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer Sakarya VIB Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kaya, Martı Konteyner Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakimseli, Martı Konteyner Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Erdal Tokcan, çok sayıda davetli ve basın mensubu iştirak etti. 50.000. otobüs Travego 15, Otobüs Teknik Direktörü Klaus Pfeifer tarafından VIB Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kaya’ya teslim etti. Pfeier 50.000 otobüslerini üretmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti,  VIB Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kaya ise Mercedes Benz Türk ile çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu, bu ayrıcalığı yıllardır yaşadıklarını, Otobüs satış ve satış sonrası ekibine yardım, destek ve sıcak yaklaşımlarından dolayı müteşekkir olduğunu ifade etti.  

100.000 kamyon; Axor 1840 çekici ise Mercedes-Benz Türk A.Ş. Kamyon Teknik Direktörü Hans-Ulrich Maik tarafından, Martı Konteyner Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakimseli ve Martı Konteyner Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Erdal Tokcan’a teslim edildi. Törende söz alan Maik; bugünün Mercedes Benz Türk ailesi için çok özel bir gün olduğunu, tüm Mercedes Benz Türk çalışanlarının bu başarıda payı olduğunu amaçlarının gelecek yıllarda bu rekoru kırmak olduğunu ifade etti. Karakimseli ise Mercedes Benz Türk ile çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu bu ayrıcalığı yaşadıklarını ifade etti ve ekledi, tüm Mercedes Benz Türk ailesi ile bu gururu paylaştıklarını, göstermiş oldukları sıcaklık, yardımseverlik ve destekten dolayı Mercedes Benz Türk ailesine teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir