Ekim 18, 2007

Mercedes-Benz Türk Bayi Yöneticileri

Mercedes-Benz Türk, bayi yöneticileri eğitimleri için Boğaziçi Üniversitesi ile 16 Ekim 2007’de  bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Ana şirketin uluslararası eğitim birimi “Global Training” bünyesinde geliştirilen “Certified Manager – C Manager” programı 2008 Ocak ayında başlayacak. Eğitimler Türkiye ile birlikte Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere ve İspanya’da da ilk kez uygulanacak. Mercedes-Benz Türk diğer ülkelerden farklı olarak “C Manager” programı Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi – BÜYEM koordinasyonunda gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilecek olan bir yüksek lisans programı benzeri eğitim, 18 ay sürecek. 235 katılımcısı olan program, “Müşteri İlişkileri”, “Strateji Oluşturma ve Performans Yönetimi”, “Pazar Yönetimi”, “Süreç ve Değişim Yönetimi”, “Mali Yönetim”, “İnsan Kaynakları Yönetimi” ve “Liderlik” modüllerini kapsayacak.

Mercedes-Benz’in tüm dünyada uyguladığı geniş kapsamlı eğitim ve sertifikasyon programı Türkiye’de 2000 yılında bayi satış danışmalarının eğitimi “C-Sales ile başladı. 300 kişiden oluşan bu gruptaki satış danışmanları, 2003 yılından itibaren eğitimlerini tamamlayarak “sertifikalı satış danışmanı” ünvanını aldılar. 2004 ve 2005 yıllarından itibaren “Sertifikalı Servis Danışmanı – C Service SA ” ve “Sertifikalı Arıza Teşhis Teknisyeni – C Service DT” programları hayata geçirildi ve toplam 800 danışman ile teknisyen bu yetkinliği elde etti.

Mercedes-Benz sertifikasyon programının son bölümü, yönetim kademelerinin eğitim ve sertifikasyonunu öngörüyor. Amaç, bayi yöneticilerinin yetkinliklerini Mercedes-Benz’in global kriterleri çerçevesinde geliştirmeleri ve en yüksek seviyede müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının sağlanması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir