Mart 10, 2011

Meşrubatçılar FOX kasalarını tercih ediyorlar

2008 yılında kurulan Fox Üstyapı, Ada Slider kayar yan perdeli dizaynıyla şehir içi dağıtımda meşrubatçıların işini kolaylaştırıyor.

Kadesan Karadeniz Branda bünyesinde yer alan ve Yücel Karasör’ün deneyimli ekibinin desteği ile ortaya çıkan Fox kasalar ile Kadesan, Türkiye’de branda ve çatı sistemlerindeki başarısını, kayar perdenin kullanıldığı şehir içi dağıtım kamyonlarına da taşımış oldu.

Türkiye'nin treyler çatı ve branda sistemleri alanında önde gelen üreticilerinden Kadesan Karadeniz Branda, Fox markalı kamyon kasalarının satış adetlerini yükseltti. Kadesan’ın, meşrubat kasaları ve kayar yan perde imalatı gerçekleştiren Yücel Karasör ile gücünü birleştirmesiyle ortaya çıkardığı Fox kasalar, geçtiğimiz yıl 650 adetlik satış rakamına ulaştı.

Fox kasaların üretimi İstanbul, Hadımköy'de 2300 metrekare kapalı, 5000 metrekare açık alana sahip tesislerde gerçekleştiriliyor.

2011’e hızlı girildi

Kadesan Karadeniz Branda Genel Müdürü Murat Gençoğlu, Fox kasaların üretim süreci ve pazar hedefleri hakkında şunları söyledi:

“Fox Üstyapı, 2008 yılında faaliyetine başladı. Sektörümüzün önemli bir firması olan Yücel Karasör ile güçlerimizi birleştirdik. 2010 yılında 650 adet kasa ürettik. 2011 yılı hedefimiz de 650 adetlik satış gerçekleştirmek. Ancak yıla hızlı girdik. Şimdiden 200 adetlik satış rakamını yakalamış bulunuyoruz.

İmalat, dönüşüm, tadilat birarada

Fox'un üretildiği Hadımköy tesislerinde üretimin dışında tamirat, treyler üstyapısı hazırlama ve yenileme yapıyoruz. Sadece kasa üretiminde 25 kişi çalışıyor. Branda üstyapı montajında da 7 kişi bulunuyor. Haftalık kasa üretim adedimiz 14. Bunun dışında dönüşümler de yapıyoruz.

Daimi müşterilerin sayısı artıyor

Son olarak Erikli Su'ya 14 adet, Dinç Su'ya 2, Pür Su'ya da 1 adet Slider kayar yan perdeli Fox Kasa teslim ettik.

Efes Pilsen ve Coca Cola ile de uzun bir zamandır çalışıyoruz ve ard arda teslimatlarımız devam ediyor. Bunun dışında Borusan'a 13 adet üstyapılı dijital baskılı Versus çatı sistemleri imalatı gerçekleştirdik.”

Müşteri ihtiyaçlarına uygun tasarım yapılıyor

Fox Üstyapı Fabrika Sorumlusu Tolga Köse de kasaların özellikleri ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Araçları müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre dizayn edebiliyoruz. Fox kasaların içi komple alüminyum malzemeden ve bölmeli olarak üretiliyor. İstenildiğinde bölmeler kaldırılabiliyor ve sal hale getiriliyor.

Taban tahtasını çeşitli kalınlıklarda uygulayabiliyoruz. 8,5 metreye kadar kayar perdeli kasa imalatımız mevcut.

İmalat yanında kapı boyası, tavan yükseltme-alçaltma ve araç bakımlarını da burada gerçekleştiriyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir