Mart 10, 2011

Metro Turizm'den kan bağışı kampanyasına destek

Metro Turizm, yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü olan 18 Mart'ta, bir yıl sürecek olan kan bağışı kampanyasını başlatıyor. Metro Turizm, Türk Kızılayı ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşecek olan “250 Bin Cana Hayat Verin” sloganlı projenin protokolü Yıldız Teknik Üniversitesi'nde törenle imzalandı. Törene Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Karahan, Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Şenol Ayyıldız, Genel Müdür Yardımcıları Caner Öğe, Erkan Tayşe, Dinçer Yirmibeşçi ve Metro Holding İletişim Direktörü Necmi Hatipoğlu katıldı.

Törende söz alan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. İsmail Yüksek, ülkenin en büyük sorunlarından olan sağlık problemine katkı sağlamak istediklerini ifade etti. Bu projeyi, Çanakkale'de kaybedilen 250 bin şehidin anısına anlamlı bir tarih olan 18 Mart'ta başlatacaklarını dile getiren Yüksek, Metro Turizm’in projeye maddi imkanlar konusunda da destek olacağını belirtti. Yüksek, 1 yıl süreli olarak başlatacakları projenin 81 ilde faaliyete geçeceğini söyleyerek, projedeki hedeflerine 250 bin ünite kanla başlayacaklarını bu sayının Türkiye'nin ihtiyacı olan yıllık 1 milyon 800 bin ünite kana ulaşmasını istediklerini; bu kapsamda da üniversite ve valiliklerden ciddi destek aldıklarını kaydetti.

Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Şenol Ayyıldız, böyle bir projenin içerisinde olmak ve iki büyük kurumun arasında bulunmaktan son derece mutlu olduklarını bildirdi. 76 ilde hizmet verdiklerini ve karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün en büyük araç filosuna sahip olduklarını belirten Ayyıldız, “Böylesine önemli ve büyük projenin başarılı olması için o imkana ve güce sahibiz. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Galip Öztürk, sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almayı, desteklemeyi özellikle önemsiyor. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da benzer sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almak önceliğimiz olacak” şeklinde konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir