Mart 4, 2008

Metro Turizm'e 15 Roybus

Anadolu Isuzu, Metro Turizm’e 15 adet Roybus C’yi İstanbul Polonezköy’de gerçekleştirdiği törenle  teslim etti. Törene; Anadolu Isuzu Satış Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı, Satış Müdürü Cihan Nalbant, Isuzu Satış ve Pazarlama Departmanı sorumluları,   Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk ve Metro Turizm Otobüs Grup Başkanı Sinan Solok, TOFED yetkilleri katıldılar.

Törende konuşan Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, 2007 yılında yüzde 39 pazar payı ile küçük otobüste birinci olduklarını söyledi.Tamay; Pazarda yaşanan durgunluğa karşın Anadolu Isuzu’nun 2008 yılı Haziran ayına kadar tüm otobüsleri satılmış durumda. Geçen yıl küçük otobüs segmentinde yüzde 39 pazar payı ile birinci olduk. Bunun yanında Türkiye’nin toplam küçük otobüs ihracatının yüzde 55’i bize ait. 17’si Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 18 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ülkelerde de Türkiye’de olduğu gibi satış sonrası servis ağımız çok güçlü”şeklinde konuştu.
Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk ise  Anadolu Isuzu ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

“Citimark ile büyüyeceğiz”
2008 yılında küçük otobüste büyüme kararı aldıklarını belirten Tamay, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı “Dokuz metre segmentindeki ilk aracımız Citimark’ı Nisan ya da Mayıs ayında pazara vermeye başlayacağız. Bildiğiniz gibi aracımızı daha önce iki fuarda görücüye çıkarmıştık ve çok beğenilmişti. Ancak Citimark’ta hemen seri üretime geçmek yerine çok uzun kilometreler dayanıklılık testi yapmayı tercih ettik. Bunun nedeni şimdiye kadar en yüksek seviyede tuttuğumuz tüketici güveninin bozulmamasıydı. Araç piyasaya sunulduktan sonra teknik özelliklerinden kaynaklanabilecek bir sorunla tüketiciyi mağdur duruma düşürmek istemedik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir