Haziran 19, 2010

Mitsubishi Fuso Canter Euro 4 motorlu versiyonuyla piyasada

Mitsubishi Fuso Canter’in Euro 4 motorlu versiyonu, 5 yıl garanti kapsamında piyasaya sunuldu.

Euro 4 motorlu Mitsubishi Canter, Segmentinin en fazla kazandıran aracı olma iddiasını taşıyan Euro 4 motorlu Mitsubishi Fuso Canter,  taşıma kapasitesi ile sefer sayısını düşürüyor. Kullanıcılarına orta ve uzun vadede sunduğu kazanca işletim maliyetlerinin düşüklüğünü de ekleyen Mitsubishi Fuso Canter Euro 4, Türkiye çapındaki 79 yetkili serviste ilgilileriyle buluşuyor.

2010 yılı başında Euro 4 regülâsyonlarına geçişle birlikte yenilenen Canter kamyon ve kamyonet serisi araçlarda motor hacmi 2.977 CC olan motorlar kullanılmaya başlandı. Teknolojik olarak yenilenen motorların daha düşük hacimli olması ve commonrail, vg turbo gibi özelliklere sahip olması, yakıt tüketimini büyük oranda düşürerek kullanıcılarına sağladığı avantajlara bir yenisini daha ekledi.

Mitsubishi Fuso Canter Euro 4'ün, kamyon grubunda azami yüklü ağırlığı 7.900 kilograma çıkarılarak taşıma kapasitesi artırıldı. Yine kamyon segmentindeki FE859 E / G modellerinde 6 vitese geçilerek performansının optimum hale getirildi ve  ön paneldeki vitesin kullanımını kolaylaştı.

Kol dayama özelliği ile de  tüm Canter modellerinde kabin içi ve sürüş konforu artırıldı. Pazarın ihtiyaçları doğrultusunda satışa sunulan Mitsubishi Fuso Canter 730, şehir içi dağıtım önceliği olan işlerde geniş hacmi ile ideal bir araç olarak belirtiliyor. Özellikle cam ve tekstil sektöründeki uzun yüklerin taşınmasında, 4 metreye kadar çıkan uzunluğu bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir