Eylül 27, 2011

Nakliyeciler HAMA ile filolarını büyüttü

ANT Lojistik, Ses Lojistik ve Ok Uluslararası Taşımacılık  Hama’dan kiraladıkları araçları filolarına dahil ettiler.

Ulusal ve uluslararası bir çok markanın yurtiçi ve yurtdışı oto taşıma hizmeti veren ANT Lojistik, HAMA’dan 2009 yılında kiralamış olduğu 5 takım oto taşıyıcı araca bu sene 10 adet Renault çekici ve 10 adet Lohr oto taşıyıcı treyleri ilave ederek filosundaki oto taşıyıcı sayısını 70 takıma çıkardı. Araçların anahtarlarını HAMA Oto Kiralama AŞ Genel Müdürü Kenan Çetin’den alan firma yetkisi Ceren Eker, 2 yılı aşkın süredir beraber çalıştıkları  HAMA’nın, araçların finansal yükümlülüklerini üzerlerinden aldıklarını, araç yatırımı için ayırdıkları finansmanı daha fazla kar sağlayabilecek projelere aktardıklarını belirtti.

Taşımasının %80’nini Finlandiya’ya gerçekleştiren Ses Lojistik, 13 çekici ve 17 treylerlik filosuna Hama’dan kiraladığı 5 adet MAN TGX Euro 5 çekici ve 6 adet KOE tenteli treyleri ekledi. Kiralama modelinin, operasyonel ve finansal anlamda birçok sorumluluğu üzerlerinden attıklarını belirten firma sahibi Nejdet Arslan, hedefinin her yıl HAMA’dan 5 adet çekiciyi kiralamak, 5 adet çekiciyi de satın almak olduğunu söyledi.

Filosunda 51 adet çekici 81 adet treyler bulunan Ok Uluslararası Taşımacılık da operasyonel kiralama ile filosuna  5 adet MAN TGX Euro 5 araç ekledi. OK Taşımacılık Firma Sahibi Yusuf Bağcı, 2012 yılının başında planlanan 20 adetlik çekici yatırımının tamamını HAMA’dan kiralama yöntemi ile temin edeceklerini ifade etti.

HAMA Oto Kiralama ve Çevre Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Kenan Çetin ise; ”Hama Oto Kiralama ve Çevre Hizmetleri AŞ olarak 400 adete ulaşmış filomuz içerisinde farklı marka çekici, dorse ve muhtelif üst yapılı kamyonlar ile müşterilerimizin taleplerini en üst seviyede karşılıyoruz. Markaların sunmuş olduğu bir çok model alternatifleri ve maliyet avantajlarından dolayı kiralama yapmış olduğumuz firmalar tarafından da tercih sebebi haline geldi” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir