Temmuz 14, 2010

Neoflex ile yerli flexitank üretimi başladı

Uzun yıllardır dökme sıvı taşımacılığında kullanılan flexitank, bir Türk ekip tarafından ve ilk defa tamamen yerli girdi ile artık ülkemizde üretiliyor. Zeytinyağı, şarap, meyve suyu konsantresi, içme suyu gibi sıvı gıda maddelerinin ve tehlikeli olmayan sıvı kimyasalların kapıdan kapıya nakliyesinde ithal edilerek kullanılan flexitankı ülkemizde üretmeye başlayan firma ise; 2002 yılından itibaren dökme sıvı / katı taşıma ve depolama amaçlı endüstriyel ambalaj üretimi ve konteynır taşımacılığı konusunda lojistik hizmet vermekte olan Neoflex A.Ş. Neoflex A.Ş.'nin yeni bir tekolonji ile üretmeye başladığı flexitank, piyasaya “Neoflex” adı altında sürüldü.

 

Neoflex çeşitleri

Neoflex – C: 14.000 litreden 24.000 litreye kadar değişen hacimlerde üretiliyor. Konteynır içinde dökme sıvı taşıma amaçlı kullanılıyor.

Neoflex – T: Tır üzerinde dökme sıvı taşıma amaçlı dizayn edilmiş olup, taşınacak sıvının özgül ağırlığına bağlı olarak 14.000 litreden 24.000 litreye kadar temin edilebiliyor.

Neoflex – S: Açık arazide sıvı depolama amaçlı üretiliyor. Özellikle tarımsal sulama amaçlı su depolama için ekonmik ve pratik bir çözüm. Ayrıca geçic depolama içinde en uygun çözüm yollarından biri. 100.000 litreye kadar değişen hacimlerde üretilebiliyor.

Neoflex– R : Belirli bir ısıda özel soğutma/ısıtma tertibatı olan konteynırlarda taşınması gereken sıvı yükler için diyaz edilmiş. 20'lik ve 40'lık konteynırlar için iki farklı dizaynı bulunuyor.

Neoflex– L: toz ve granül forumunda olan yüklerin dökme olarak 20'lik ve 40'lık konteynırlarda taşınması için tasarlanmış.

Octoflex: 1000 litre taşıma kapasiteside tasarlanmış olup, emsallerine göre daha ekonomik ve pratik sıvı taşıma alternatifi olarak görünüyor.

Taşıma ve depolama maliyetleri azalıyor

Neoflex'in en ucuz uluslararası taşıma yöntemi olan konteynır ihracat ve ithalat taşımacılığında ülkemizde üretilmesiyle, hem sıvı gıda üreticileri ve tehlikeli olmayan sıvı kimyasal üreticilerinin güvenli taşıma maliyetlerinin; hem de açık arazide sıvı depolamada kullanılmak üzere üretilen Neoflex ile depolama maliyetlerinin de azalması bekleniyor.

Neoflex Kurumsal İletişim Danışmanı Yelda Durak konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Flexitankın ülkemizde yerli girdi ile üretilmesi güvenli taşıma maliyetlerinin düşmesini sağlayacak, bu da sektöre bir canlılık getirecektir. Değişik ürünlere göre üretilen Neoflex çeşitleri ile; şarap, meyve suyu, meyve suyu konsantresi, maden suyu, içme suyu, bitkisel yağlar, melas, palm yağı, yağ asitleri gibi sıvı gıdalar ile tehlikeli olmayan deterjan, makine yağı, trafo yağı, boyalar, mürekkepler gibi sıvı kimsayalların taşınması ve depolanması hem güvenli hem de az maliyetli gerçekleştirilebilecektir. Amacımız ürettiğimiz ürünler ile sektöre öncülük etmek ve uzun yıllardır ithal ettiğimiz bir ürünü kalite ve güvence ile iç pazara sunmak.

Kapıdan kapıya taşımada tüm hizmetler veriliyor

Yelda Durak, Neoflex A.Ş.'nin ayrca, “Flexitank Operatörlüğü” hizmetini de vermeye başladığını söyledi. Acente ağları ile verecekleri hizmetleri ise şu şekilde sıraladı: “Fitting, dolum sırasında teknik destek, yüklemenin yapıldığı ülke sınırları içerisinde kara nakliyesi, yükleme limanı operasyon hizmetleri, deniz taşımacılığı, varış limanı operasyon hizmetleri, varış ülkesindeki kara taşımacılığı, tahliyede teknik destek gibi dökme sıvı taşımacılığının kapıdan kapıya taşıma hizmetinin tüm aşamalarını kapsamaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir