Kasım 26, 2011

Omsan yeni araçları için şoför eğitimlerine başladı

Omsan Lojistik, 2011 yılı başından itibaren; 121 adet Renault Premium çekici , 50 adet yarı römork ve 50 adetlik ROLFO marka oto taşıma araçlarını filosuna eklemesinin ardından, araçların teknik ve ekonomik kullanımına yönelik şoför eğitimlerini de başlattı.
 
ROLFO marka araçlar için eğitimler, 2 grup halinde gerçekleştirildi.  İtalya’dan gelen 2 eğitmen;  1. gruba, 13 Temmuz 2011 tarihinde Kocaeli Yarımca’daki Omsan  tesislerinde,  2. gruba ise  7-9 Eylül 2011 tarihleri arasında ise Omsan  Bursa tesislerinde eğitim verdiler.

Omsan, Renault Trucks Türkiye ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle şoförlerine “Ekonomik Araç Kullanma” eğitimi de verdi. Nisan-Ağustos ayları arasında her ay bir hafta süreyle RTT’nin iki eğitmeniyle çalışıldı ve  128 tenteli filo müdürlüğü şoförü ile 32 oto taşıma filo şoförü olmak üzere toplam 150 şoför, 4’er saat ekonomik araç kullanma eğitimi aldı.

Ekonomik araç kullanma eğitimleri sonunda yapılan değerlendirme ve analiz çalışmaları sonucunda eğitim alan şoförlerin yakıt tüketimlerinin 0,5 puan düştüğünü belirten Omsan Lojistik Genel Müdürü Osman Küçükertan, Omsan’ın insan kaynaklarına verdiği önemin bir göstergesi olarak idari personelinin yanı sıra, uzun bir süredir şoförlerine sağladığı idari ve teknik eğitimlerin trafik kazalarının azalmasına, bakım onarım maliyetlerinin düşmesine ve yakıt tasarrufu sağlanarak maliyet avantajı sağlanmasına yaptığı katkının memnuniyet verici olduğunu söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir