Ağustos 11, 2008

Petrol Ofisi'nin satış hacmi arttı; PO İstasyon İşleticiliği Geliştirme Programını başlattı

Petrol Ofisi, 2008 yılı ikinci çeyrek yarı yıl finansal sonuçlarını açıkladı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Petrol Ofisi, 2008’in ilk yarısında satış hacmini bir önceki yılın aynı dönemine göre %9 oranında arttırdı.

Şirketin yarıyıl finansal sonuçlarını değerlendiren Petrol Ofisi CEO’su Melih Türker şunları söyledi. “Yüksek operasyonel performans ve kur farkı gelirinin yanı sıra 2008 yılının ilk altı ayı sonunda eriştiğimiz kar oranı, aynı zamanda müşteri memnuniyetine yönelik çalışmalarımızın bir göstergesidir. Tüketicisinin beklentilerini en üst seviyede tutmayı ilke edinmiş bir firma olan Petrol Ofisi, bugüne kadar tüketicisini tüm faaliyetlerinin merkezine koyarak, birçok yenilikçi ürüne imza attı. Bu anlayışla geliştirdiği motor performansını artıran ve yakıt ekonomisi sağlayan, motoru temizleyen ve koruyan, katıklarla zenginleştirilmiş V/MAX Kurşunsuz 97’yi yepyeni bir ürün olarak portföyüne kattı.”

PO’dan Positive Card’la araçtan inmeden ödeme hizmeti

Petrol Ofisi’nin yaklaşık 2.000 istasyonunda kullanıma sunduğu ve müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Positive Card hizmeti sürüyor. PO istasyonundan akaryakıt veya PO Gaz alan Positive Card sahipleri araçlarından inmeden ödeme yapabilirken, yapılan alışverişlerinde biriken puanlarla çeşitli ödüller kazanabiliyorlar.

İstasyon İşleticiliği Geliştirme Programı 2008’de 200 istasyonda uygulanacak

Petrol Ofisi, istasyonlarında müşteri hizmetini ve istasyon işleticilik kalitesini en üst noktaya çıkarabilmek için istasyon yönetimine ve istasyon çalışanlarına yönelik olarak İstasyon İşleticiliği Geliştirme Programını başlattı. Sağlık Emniyet ve Çevre, Ürün, Hizmet Adımları, Finansal Yönetim, Operasyonel Yönetim ve Personel Yönetimi gibi temel konularda uygulamalı eğitimi öngören, istasyonlardaki akaryakıt ve madeni yağ satışlarında ölçülebilir değişimi hedefleyen ve fazlar halinde ilerleyecek programın 2008 yılında  öncelikli 200 istasyonda uygulanması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir