Temmuz 28, 2008

Renault Trucks'tan Netlog, AR-GE Group ve Önba Nakliyat'a yeni Premium 440.19'lar

Renault Trucks’ı Temmuz 2008’de tercih eden firmalar arasında Netlog Lojistik, Ar-Ge Group ve Onba Nakliyat yer aldı. Netlog, Renault Trucks bayisi Çetaş’tan 25 adet Renault Premium 440.19 4×2 Allianc’i teslim alırken, Renault Trucks Antalya bayisi As-sar 5 adet Renault Premium 440.19 aracı Ar-ge Grup’a ve 12 adet Renault Premium 440.19 4×2 çekiciyi Önba Nakliyat’a teslim etti.

Netlog için Netlog Intercombi Bahçeşehir merkezinde düzenlenen teslimat törenine; Netlog İşletme Müdürü Ali İstanbullu, Renault Trucks Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Çetaş Otomotiv Genel Müdürü Kerim Başar ve Satış Müdürü Soner Alperöz ile Renault Trucks Bayi Koordinatörleri Alp Tükenmez ve Yaşar Erkan katıldı. Törende Renault Trucks Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ömer Bursalıoğlu’na teşekkür plaketi sundu. Törende konuşma gerçekleştiren Netlog İşletme Müdürü Ali İstanbullu Renault Trucks marka kamyon kullanmalarına karşın çekicide ilk defa bu markayı tercih ettiklerini belirtti. Bu tercihteki en önemli faktörlerin Renault Trucks marka yüksek yakıt ekonomisi ve bakım aralıklarının fazla olması olduğunu söyledi. Bursalıoğlu ise 2008 yılının ikinci çeyreğinin ilk çeyreğine oranla daha hareketli olduğunu ifade edererek Netlog firması ile yaptıkları bu alışverişin her iki firma için de hayırlı olmasını diledi.

AR-GE Group için düzenlenen teslimat töreninde de Ar-Ge Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Toprak Erdoğan ve As-sar Otomotiv Satış Müdürü Murat Uçaklı yer aldı.   Törende yaptığı konuşmada, 30 yıllık sektör tecrübesi bulunduğunu belirten Erdoğan, sektörün bilinçli ve güvenilir firmalara ihtiyacı olduğunu ve Ar-Ge Group firmasının da bu doğrultuda hareket ettiğini ifade etti. Daha önce de Renault Trucks markasını tercih etmelerinin gerek bayiye gerekse markaya duydukları güvenden kaynaklandığını söyleyen Erdoğan, Renault Trucks’ın Türkiye’de başlayacağı yerli üretim projesinin de alım kararlarında önemli bir etken olduğunu açıkladı.

ÖNBA Nakliyat firması Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Turan Önal  ise araçları AS-SAR Otomotiv satış müdürü Murat Uçaklı’dan teslim aldı. Önal, filolarındaki diğer araçlarla karşılaştırdıklarında Renault araçların yakıt ekonomisi ve sağlamlıklarıyla öne çıktığını ve bu sebeple de çok kısa süre önce aldıkları 5 araca ilave olarak 12 adet Premium çekici aldıklarını açıkladı.

Netlog Lojistik Hizmetleri, başta Ülker markasıolmak üzere birçok firmaya  lojistik ve nakliye hizmetleri veriyor. Firma, karayolu nakliyesi, gıda lojistiği, iade lojistiği ve tedarik zinciri danışmanlığı gibi lojistik sektörünün çok çeşitli dallarında faaliyet gösteriyor. 2005 yılında kurulan ÖNBA Nakliyat da Antalya / Altınova’da kurulu 6000 m2 kapalı alana sahip tesiste, şehirlerarası taşımacılığın yanı sıra, dökme çimento, kum/çakıl, konteynır, iş makinesi taşımacılığı alanlarında hizmet veriyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir