Mayıs 10, 2007

Renault ve Total'in yol güvenliği projesi Sokakta İlk Adımlar, Trafik Haftası'nda Tekirdağ'a adım attı

Çocuklara yol güvenliği bilincini aşılamak için Renault ve Total’in birlikte sürdürdüğü projenin sevimli maskotu Woosh, Trafik Haftası’nda Tekirdağlı öğrencilerle buluştu
Tekirdağ’da, Trafik Haftası nedeniyle, hem projenin hedeflerini anlatmak hem de projeyi uygulayan öğretmenlerle düşünce alışverişinde bulunmak için düzenlenen toplantıya; Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, projeye destek veren Total Türkiye Genel Müdürü Muammer Ekim, Tekirdağ Vali Yardımcısı Erdoğan Özdemir,  Tekirdağ Emniyet Müdürü Cemil Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Öztürk ve Tekirdağ Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Muammer Okumuş’un yanı sıra öğretmenlerle, öğrenciler katıldı.

Tekirdağ Valilik Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Sokakta İlk Adımlar’la Türkiye genelinde 190 bini aşkın öğrenciye ulaştıklarını ve gelecek yıllarda bu sayıyı daha da artıracaklarını vurguladı ve şunları dile getirdi:
“Yol güvenliği sorununun insan tarafını çözebilmek için işe en temelinden başlamak gerekli : Yani çocuklarımızdan. İstatistiklere baktığımızda, Türkiye’de 0-9 yaş arası çocuklarımızın, diğer yaş gruplarına göre iki kat daha fazla risk altında olduklarını görüyoruz. Bilimsel araştırmalar, çocukların 9 yaşına kadar tehlike kavramını algılamakta güçlük çektiklerini anlatıyor. Çocuklar bu yaşa kadar; duydukları sesleri ayrıştırmakta güçlük çekiyor, boyları kısa olduğu için de görüş yetenekleri kısıtlı kalıyor. Mesafe kavramı da zihinlerinde tam olarak gelişmemiş oluyor. Yine taşıt sürücüleri de çocukları görmekte güçlük çekiyor. İşte etkili bir eğitimle çocuklarımızı tehlikelerden koruyabiliriz. Sokakta İlk Adımlar’ın ana hedefi de budur.“

Aybar’dan sonra söz alan Total Genel Müdürü Muammer Ekim de, Sokakta İlk Adımlar projesine destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, şirket olarak sosyal sorumluluk projelerini artırarak sürdüreceklerini vurguladı ve şunları söyledi:
“Öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle Trafik Haftası’nda bir araya gelmekten çok mutluyuz. Akaryakıt ve otomotiv sektöründeki iki lider şirketin, yani Renault ve Total’in yol güvenliği ile ilgili bir eğitim programında da bir araya gelmesi, bizim için çok mutluluk verici.

Hepimizin geleceği olan Türk çocuklarının yetişmesine ve iyi birer trafik elçisi olmalarına önemli katkılarda bulunacağını umut ettiğimiz ‘Sokakta İlk Adımlar’ projesi sayesinde, gelecek nesiller trafikte bizlerden çok daha fazla donanımlı olacaklar. Bu proje sayesinde önümüzdeki senelerde trafikte daha sorunsuz zamanlar geçireceğimize inanıyorum.”

“Total olarak bu yıl projemize istasyonlarımızı da ekledik. Okullarımızdaki eğitim faaliyetlerini Tekirdağ’da Ilpa, Kınay Petrol, Berkan Son, Hüsnü Pullukçu ve Hamoğlu adlı bayilerimize ait istasyonlarda gerçekleştirmekte olduğumuz ek iletişim faaliyetleri ile pekiştiriyoruz. Bu istasyonlarımızda sevimli maskotumuz Woosh, kitaplar, boyama kartonları, balonlar, cetveller ve el broşürleri ile çocuklarımızın trafiği eğlenerek öğrenebilmesi için müşterilerimizi bekliyor olacak. Bütün bunların 7-11 Mayıs “Trafik Haftası”nda olması sağladığı bütünlük açısından bizleri ayrıca çok sevindiriyor. ” dedi.

Konuşmaların ardından, toplantıya katılan yetkililere projeye katkılarından ötürü Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Total Türkiye Genel Müdürü Muammer Ekim tarafından birer plaket sunuldu.
Toplantının ardından ise projenin “uzaylı maskotu” Woosh çocuklarla buluşarak, Sokakta İlk Adımlar pastasını kesti ve öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir