Nisan 1, 2008

Voith Retarder 2008 Türkiye turuna başladı

Artan ortalama sürat ve fren güvenliğinin öne çıkması araçların güvenlik donanımlarının artmasına zemin oluşturdu. Bu donanımlardan biri otobüs üretiminde yıllardan beri kullanılan  özellikle Mercedes Benz ile sürücülerin tanıdığı retarder, kamyonlarda da yerini bu gelişime önemli bir katkısı bununmakta.

Türkiye’de ve dünyada 1995’ten bu yana sürekli olarak sürücülere ve ticari araç satış, bayi ve teşkilatlarına retarderin çalışma prensiplerini, sağladığı ekonomi, güven ve yararlarını anlatan Voith Retarder, 2008 eğitim toplantılarına başladı.

Türkiye turu olarak nitelenen Voith’in toplantıları ilk olarak İstanbul’da Mercedes Benz bayilerinden Mengerler ve Has Otomotiv’de başladı. “Yıldızlar ve Yollar” temalı toplantıda  bayilerin satış ekiplerine VR 115 HV retarderin donanım, fonksiyon  ve yapı grupları, kullanım tarzı, sürüş biçimi ve fren randımanı hakkında bilgiler verilirken müşteri avantajı, ekonomi, emniyet konfor ve uygulama testi ile ilgili ayrıntılar anlatıldı. Voith Retarder’in bu etkinliği yurt çapında aralıklarla devam edecek.

Röterdar, rotor, rötarder, rotördar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir