Nisan 1, 2008

Temsa yeni yatırımlarla hedef büyütüyor

Temsa Nisan 2008’de açılışı gerçekleşecek olan  Temsa Mısır fabrikasından Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Körfez ülkelerine otobüs ve midibüs ihraç edecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan, “18 ay önce tek fabrikamız vardı, 18 ay sonra fabrika sayımız üçe çıkmış olacak. Adapazarı fabrika yatırımlarımıza başladık. Mitsubishi Fuso Canter üretimini Adana’dan Adapazarı’na kaydırıyoruz. Adana fabrikamız ise Avrupa pazarlarına odaklanacak. Mısır’ın serbest ticaret anlaşması olduğu için bölge ülkelerine ihracat yapacağız” dedi. Buldurgan; İhracattaki yeni hedeflerini ve yeni yatırım planları hakkında ise “Temsa markası, otobüs sektöründe önce bölgesel güç ve sonrasında global bir marka olmayı hedefliyor. Temsa aynı zamanda, Türkiye’nin ticari araçlarda global bir marka yaratabileceğinin en somut kanıtı” şeklinde konuştu.

Hindistan, Çin, Rusya pazarları araştırılıyor!
Temsa’nın Genel Müdürü Mehmet Buldurgan, Temsa markası ile girecekleri yeni ülkelerin  arayışında olduklarını belirtti. Temsa yetkililerinin Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen heyetiyle birlikte gittikleri Hindistan gezisinde de  temaslarda bulunduklarını hatırlatan Buldurgan, “Yeni pazar arayışlarımız sürüyor. Hindistan, Çin, Rusya gibi nüfus yoğunluğuyla dikkat çeken pazarları inceliyor ve yatırım fırsatlarını değerlendiriyoruz. Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile Ticaret Ataşeliklerimizin bu konuda verdikleri desteklere müteşekkiriz” şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca 11–14 Mart 2008 tarihleri arasında düzenlenen Çin-Şangay’daki “Busworld Asia 2008” fuarına Temsa standı ile katılacaklarını ve Çin’de de  temaslarda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Dünyanın 40’ı aşkın ülkesine ihracat yapan Temsa Türk markaları için kalite güvencesi veren ve markaların yurt dışındaki markalaşma süreçlerine destek olan Turquality Destek programını da  içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir