Ekim 24, 2008

Volkswagen'den Türkiye'ye özel Transporter

Ticari taşıt üreticileri taşıtların kişiselleştirilebilmesi konusuna daha fazla önem vermeye başladı. Bu trende Türkiye'ye özel Transporter versiyonu üreten Volkswagen'de katıldı. Volkswagen Sportline versiyonu ile Türkiye'de.
 
Doğuş Otomotiv disribütörlüğünü yürütmüş olduğu Volkswagen markasının ticari araç model yelpazesinde yer alan Transporter ürün ailesinin Türkiye'ye özel versiyonu Transporter Sportline'ı 23 Ekim 2008 tarihinde Les Ottoman Otelde gerçekleştirdiği tanıtım ve basın toplantısı ile duyurdu.

Basın toplantısına; VW Uluslararası Satış Direktörü Dr. Jens Effenberger, VW Bölge Satış Müdürü Volkmar Steinhorst, VW Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven, üst düzey Doğuş ve ilgili VW yöneticileri iştirak etti. Toplantıda VW Uluslararası Satış Direktörü Dr. Jens Effenberger ve VW Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven Transporter Sportline'ın doğuşunu ve özelliklerini katılanlar ile paylaştı. Toplantıda taşıtların farklı aksesuar paketleri ile kişiye özel hale getirilmesi ve bunun seri üretim sürecinde gerçekleştirilmesi konusu detaylı olarak işlendi, Taşıtın fabrikasyon olduğu, eklenen aksesuar ve bileşenlerinin tamamının firma garantisi altında olduğunun altı çizildi.

Sportline farkı

Üretim sürecine geçiş öncesi hazırlık çalışması 6 aydan fazla süren Transporter Sportline, Alman üreticinin pazara özel seri üretim yaptığı ilk model olma özelliği taşıyor. Sportline’da göze çarpan ilk farklılık taşıtın değişen yüzü oldu. Krom radyatör ızgarasına sahip ön bölüm, gövde rengi tampon ve sis farları ile tamamlanıyor. Sportline donanım paketinde; gövde rengi, elektrikli katlanabilir, ısıtmalı aynalar, gövde rengi kapı kolları, çift reflektörlü ön farlar, özel tasarım arka farlar, gövde rengi arka tampon, Isofix koltuk bağlantıları, ayarlanabilir koltuk başlıkları, özel koltuk döşemesi, 17 inç jant ve lastik, kromaj iç kapı kolları ve gövde rengi yan çıtalar bulunuyor. Farklı motor ve güç seçenekleri ile piyasaya sürülen Transporter Sportline'da 1.9 TDI 102 Bg, 2.5 TDI 130 Bg ve 2.5 TDI 174 Bg motorlar kullanılıyor. Sportline, Cityvan ve Camlı van modelleri ile pazarda yer alıyor. Sportline versiyonunu satın almak isteyen kullanıcılar 2.650 YTL fark ödeyerek taşıta sahip olabiliyor.

Tüm Transporter modellerinde olduğu üzere Sportline versiyonunda ESP (Elektronik Stabilizasyon Programı), ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi), ASR (Anti Patinaj Sistemi), EDL (Elektronik Diferansiyel Kilidi), EBC (Motor Fren Kontrol Sistemi), BAS (Fren Yardımcısı), EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı), ARP (Yüke Duyarlı Devrilme Koruması), FBS (Fren desteği), Airbag (Hava Yastığı), ön ve arka viraj denge çubukları ve dört disk freninde içinde bulunduğu güvenlik paketi standart olarak sunuluyor.

Transporter Sportline’ın da dahil olmasıyla, Transporter ürün ailesi 4 motor seçeneği, 5 gövde tipi, 2 şasi uzunluğu, ihtiyaca göre değişen koltuk konfigürasyonu ve farklı donanım seviyesi ile toplam 73 türevi ile pazarda yer alıyor. VW Transporter segmentinin en geniş ürün yelpazesine sahip taşıtı ünvanını elinde bulunduruyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir