Ağustos 27, 2008

Yeni Caddy Life Türkiye'de

Volkswagen Caddy’nin özel görsel, güvenlik ve konfor paketine sahip versiyonu Yeni Caddy Life Türkiye pazarındaki yerini aldı.

Yeni Caddy Life, eksiksiz güvenlik paketi ile kalkış anından itibaren frenlemede, seyir sırasında ve ani hız değiştirmelerde aracın güvenliğini sağlıyor. Yeni Caddy Life’ın güvenlik paketinde ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi), ASR (Anti Patinaj Sistemi) ve EBC (Motor Fren Kontrol Sistemi), dört disk fren, viraj denge çubukları, sürücü ve yolcu hava yastığının yanı sıra yan hava yastıkları da standart olarak sunuluyor. 3 noktalı emniyet kemerleri, çarpışma anında katlanabilen teleskopik direksiyon ve pedallar, yan çelik barlar ise güvenliği garanti altına alan diğer unsurlar olarak yer alıyor.

Volkswagen Caddy’de olduğu gibi Yeni Caddy Life’da da DSG şanzımanlı otomatik vites seçeneği de sunuluyor. Yeni Caddy Life, vites değişikliğini 3 – 4 milisaniyede sağlayarak, vites değiştirmede çekiş kuvvetinin kesilmesini engelliyor. DSG teknolojisinin sağladığı bu ataklıkla, Yeni Caddy Life Otomatik  0 – 100 km/h’e sadece 13.3 saniyede ulaşıyor.  DSG teknolojisi, otomatik şanzımanın sürüş konforunda TDI motorun düşük yakıt tüketimi  özelliğini de koruyor.

Caddy Kombi’ye oranla 2.990 YTL’lik donanım fiyat farkı bulunan Yeni Caddy Life’ın 1.9 TDI 105 beygirlik manuel vites seçeneği 41.470 YTL’lik fiyatıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir