Mayıs 8, 2007

Anadolu Isuzu'nun Maltepe bayisi Yılmazlar 4S Plaza hizmete açıldı

Ticari araçlar sektörünün öncülerinden Anadolu Isuzu, İstanbul’daki yaygın bayi ağına bir yenisini daha ekledi. Anadolu Isuzu İstanbul Maltepe Bayisi Yılmazlar 4S Plaza, 28 Nisan 2007 tarihinde gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.
Beş bin metrekarelik alan üzerine kurulu Yılmazlar 4S Plaza, 2 bin metrekare kapalı ve 3 bin metrekare açık alanı ile bünyesinde aynı anda 10 araca bakım yapılabiliyor. Anadolu Isuzu’nun İstanbul’daki yeni bayisi Yılmazlar, geniş ve güçlü kadrosu ile müşterilerine kusursuz satış, servis ve yedek parça hizmeti vermeyi hedefliyor.

Editöre Not:

1983'te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak o dönemin otomotiv sektöründe ilk Türk-Japon ortaklığını gerçekleştiren Anadolu Isuzu, Temmuz 1984'te İstanbul Kartal'daki fabrikasında üretime başladı.
1999 yılında, yılda 13 bin 155 adet araç üretim kapasitesine sahip Gebze Şekerpınar’daki tesislerine taşındı.
Ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak hafif kamyon, kamyonet, midibüs, pick up gibi ticari araçların üretim, ithalat ve pazarlamasını yapmaktadır.
Anadolu Isuzu, kuruluşundan bugüne 50’den fazla ülkeye, 7500 adetten fazla araç ihracatı gerçekleştirmiştir.
Yüzde 15’i halka açık bir anonim şirket olan Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ortaklık yapısı yüzde 53.37’lik hisse ile Anadolu Grubu, yüzde 17’yle Japon Isuzu ve yüzde 12.75’lik payla Itochu Co.’dan oluşuyor.
750 çalışanıyla müşteri memnuniyetini şirketin temel görev ve sorumluluğu olarak benimseyen kurumun, ISO 9001-2000 Kalite Belgesi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Belgesi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir