Eylül 21, 2008

Anadolu Isuzu üretimde ve ihracatta iddialı. Hedef D-Max Avrupa üretim üssü olmak

Anadolu Isuzu Pazarlama Müdürü Fatih Tamay önümüzdeki dönem faaliyetleri ile ilgili projelerini açıkladı.

Anadolu Isuzu yetkilileri önce İSTAB ve TOFED üyeleri ile ayrı ayrı düzenlenen yemeklerde buluştular. Bu buluşmalarda Anadolu Isuzu Pazarlama Müdürü  Fatih Tamay yaptığı kısa konuşmada aşağıdaki açıklamaları yaptı: ''Son dört yıldır midibüs ihracatında liderliği elinde tutan Anadolu Isuzu’nun bu yılın ilk sekiz ayında 800 adetlik ihracaat gerçekleştirdi. Bu yıl da liderliği kimseye kaptırmayacağız” dedi.

Polonezköy Legend Otel’de gerçekleştirilen iftar yemeğine TOFED kurucu Başkanı Galip Öztürk, TOFED Genel Sekreteri Mevlüt Ilgın ve çok sayıda TOFED üyesi katıldı. Anadolu Isuzu Satış Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı ve Satış Müdürü Cihan Nalbant’ın hazır bulunduğu iftar yemeğide konuklarıyla tek tek ilgilenen Satış ve Pazaralama Direktörü Fatih Tamay, kısa bir konuşma da yaptı.

Tamay’dan ihracat müjdesi

Anadolu Isuzu Satış Pazarlama Direktörü Tamay,  ilk sekiz ayda midibüs ihracatında lider konumda olduklarını hatırlatarak ihracat yaptıkları ülke sayısını 21’e yükselttiklerini söyledi. İhraç pazarlarına İtalya ve Fransa’nın da eklenmesiyle Avrupa’da daha geniş bir ihraç ağına sahip olduklarını kaydeden Tamay, yaptıkları satışlarla 2008 yılını midibüs ihracat lideri olarak kapatmayı garantilediklerinin müjdesini verdi.

Hedef D-Max Avrupa üretim üssü olmak

Isuzu D-Max üretimine de değinen Anadolu Isuzu Satış Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, 2009 yılı Nisan ayında pilot üretime başlanacağını belirterek üretilen araçların öncelikle iç pazara, ardından Avrupa pazarına satılacağını söyledi. Tamay, “Hedefimiz D-Max Avrupa üretim üssü olmak” dedi.

TOFED kurucu Başkanı Galip Öztürk de yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Sektörü kucakladıkları için, Anadolu Isuzu yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Isuzu’yu yıllardır ellinde tuttuğu ihracat liderliğinden dolayı tebrik ediyor bir Türk markasının Avrupa yollarında boy göstermesinin haklı gururunu yaşıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir