Ağustos 10, 2006

Babaeski BMC Levend XL İle Seyehat Edecek

BMC yetkili satıcısı Gözükara Otomotiv, 8 Ağustos Salı günü Babaeski Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi' nde gerçekleştirilen bir törenle 20 adet Levend XL minibüs’ü Babaeski Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’ne teslim etti.

Törene; Kırklareli Milletvekili Yavuz Altınorak, Babaeski Belediye Başkanı Haluk Tezsezer, Babaeski Kaymakamı Hulusi Arat, Babaeski Emniyet Müdürü Ertan Nezihi Turan, Babaeski Şoförler Odası Başkanı Saim Kırcı, SS 47 no’ lu Babaeski Özel Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Düzköylü, BMC SAN. ve TİC. A.Ş. Pazarlama Müdür Yardımcısı Tufan Altuğ, İstanbul 2. Bölge Müdürü Erdal Eroğlu, katıldı.

Törende bir konuşma yapan BMC İstanbul 2.Bölge Müdürü Erdal Eroğlu, BMC’nin Türkiye ekonomisinin gelişiminde önemli bir görevi üstlendiğini belirterek, Babaeski Belediyesi ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’ne BMC marka araçları tercih ettikleri için teşekkür etti. Erdal Eroğlu; 2005 yılı cirosu 600 milyon dolar olan BMC’nin 15 ton ve üstü ticari araçlarda dünyada 16-18. sıralar arasında yer aldığını ifde ederek, “Amacımız Türkiye' nin kendi markası olan BMC' nin, Cumhuriyetimizin kuruluşunun, yüzüncü yılında, 2023' te, dünyanın ilk on ağır ticari araç üreticisi arasında yer almasını sağlamaktır” dedi.

Gözükara Otomotiv 2005 yılı başında BMC marka minibüs ve midibüs üretimi yapmak üzere Bursa Kayapa Sanayi Bölgesi’ nde 7.000 m2 alan üzerine kurulu yıllık 1.200 adet araç üretim kapasitesine sahip yeni fabrikasına geçti. Bugüne kadar toplam 8.000 adet BMC marka minibüs üretti.Bünyesinde boyahane tesisi bulunduran fabrikada 200 kişi istihdam ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir