Ağustos 8, 2006

Krone ile Doğuş Otomotiv Arasında Niyet Mektubu İmzalandı

Krone marka Treyler ile tarım makineleri ekipmanlarının Türkiye’de üretimi konusunda Doğuş Otomotiv ile Bernard Krone Holding GmbH&Co.KG arasında işbirliğine gidilmesi için görüşmelere başlanmasına istinaden bir niyet mektubu imzalandı.

Krone markası adına Dr.Bernard Krone ve Doğuş Otomotiv adına Aclan Acar tarafından imzalanan niyet mektubu töreninde bir konuşma yapan Aclan Acar “Türkiye’de otomotiv değer zincirinin her alanında olmak en önde gelen hedefimiz” dedi. Acar, özellikle AB uyum sürecinde yeni taşımacılık kanununun devreye girmesi ile ülkemizde AB standartlarında ticari treylerler tercih edilmeye başlanacağını belirtti ve bu aşamada treyler ve tarım makineleri ekipmanlarının Türkiye’de üretilmeye başlanmasının önemli bir adım olduğunu ifade ederek böyle bir iş birliği sonucunda Türkiye’nin diğer pazarlara parça ihracatını da gerçekleştirebileceği konusuna dikkat çekti.

2003 yılında Doğuş Otomotiv’in Krone marka treylerlerin distribütörlüğünü almasıyla başlayan Krone ile Doğuş Otomotiv birlikteliği,2006 Mayıs sonu itibariyle Türkiye’de %15’lik pazar payı’na sahip hale geldi. 2005 yılında satışlarını %112 artırarak 402 adet satış gerçekleştiren Krone, 2006 Haziran sonu itibariyle 1200 adetlik toplam araç parkı, 2006 Haziran sonu itibariyle 395 adetlik satış adedi elde etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir