Mart 26, 2007

DAIHATSU YÜZÜNÜ GELECEĞE DÖNDÜ

1 Mart 1907’de kurulan Daihatsu, 2007 yılında 100. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyor.
Bu süre içerisinde kompakt ve kullanışlı otomobiller üretmek konusunda uzmanlaşan Daihatsu,
bu nedenle “We make it compact”  “Kompakt bizim işimizdir” sloganını kullanıyordu.
100. yılda  Daihatsu’nun üretim felsefesinde meydana gelen  yenilikleri  vurgulamak üzere Daihatsu’nun sloganı “Innovation for Tomorrow” olarak yenilendi.

“Yarınlar için Gelişim” anlamına gelen yeni slogan, Daihatsu’nun gelişimini sadece günümüz için değil, geleceği de düşünerek gelişimini sürdüreceğini belirtiyor. Bu da çevreye daha duyarlı ve saygılı otomobillerle, geleceğe yatırım yaparak, yarınların yaşanabilir bir dünyaya sahip olabilmesi anlamına geliyor.
Sloganın yenilemesinin arkasındaysa, 100 yıllık bir başarı hikayesi yer alıyor. Daha önce kullanılan “We make it compact”, aslında üreticinin kendi gelişimi için koymuş olduğu bir hedefi simgeliyordu. Dünyada tanınan bir marka olarak, sevilen ve kullanışlı otomobiller üretmek amacı, günümüzde Daihatsu’nun ulaştığı bir hedef oldu. Sevilerek kullanılan ürün gamı, şehir hayatına uygun boyutlarının yanı sıra çok büyük bir kullanışlılık potansiyeline sahip olduğunu gösterdi.

Bugün  seçilen yeni slogan ise toplumsal bir hizmet niteliğindedir. Artık hedefine ulaşarak en iyi kompakt otomobilleri üreten Daihatsu, geleceğin daha iyi olmasını sağlayabilecek yatırımlar yaparak, yarınların temellerini sağlamlaştırıyor. Böylece tüm toplumun dikkatinin çekilmesi gereken bir ilke olan daha da ilerinin görülebilmesi gerekliliği öne çıkartılmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir